Skip to main content

AccessTr.neT

Raporlama

Raporlama

Çözüldü #1
Sa arkadaşlar
3 yıldır accessle uğraşıyorum ama bu problemi bi türlü çözemedim.Çözen ardadaş bayabi yükümü almış olacak.
Sorum şu:
Vade1 den Vade37 kadar müşterimize senet yaptık fakat senetleri yaparken her sütüna denk gelmiyor bu vadeler.Mesela Vade1 ocak 2009 diyelim.Bi müşteriyi Vade1 de diğerini vade 2 ve vade 3 gibi aynı tarihleri karşılaşıyorum.Ocak ayı raporunu alıyım diyorum vade1 tıklıyorum olmuyor sadece vade1 deki ocak kayıtlarını veriyor.Çünkü ocak kayıtları vade 2 vade 2de de var.Bunların hepsini tek sütün olarak nasıl raporlayabilirim.

2.sorum ise;
Rapor alırken farklı sütünlardaki tutarları toplayıp Genel toplama eklemesi nasıl formüle edilecek

Acil yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
shopen66, 30-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 24/04/2009, 15:20, Düzenleyen: shopen66.
Çözüldü #2
Tablo yapılarınızı görmeden böyle bir soruya cevap veremeyiz.

Lütfen, yeterli sayıda veri içeren örnek bir dosya ekleyin
(gerçek kayıtlar olup olmaması önemli değil),
elimizden geldiğince yardımcı oluruz.
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #3
kardeş 15mb sorgum var bunu upload edemedim.sen bana formülünü yazsan sana zahmet
.rar ornek.rar (Dosya Boyutu: 73,51 KB | İndirme Sayısı: 19)
Çözüldü #4
Mümkün olsa neden yazmayayım sn. shopen66,

Ne tablo isimlerinizi biliyorum, ne alan isimlerinizi, ne raporunuzu ne de nasıl bir yapı kullandığınızı.
Neye göre ne formülü yazacağım?

Gerçek ve büyük dosyanızı göndermenize gerek yok.
Yeni Boş bir Access Dosyası açıp, sadece gerekli tablo, form, sorgu, raporlarınızı
gerçek dosyadan transfer edeceksiniz. Tüm kayıtları veya gerçek kayıtlarınızı göndermenize gerek yok, bizim sorunu anlamamıza yetecek sayıda kayıt kalsın veya yeni sallama kayıt girin tablonuza.

Göndermeden önce bir kontrol edin tabii, düzgün çalışıyor mu, istediğiniz formlar, raporlar var mı? çalışıyor mu? sorunu gösteriyor mu?

Daha sonra bu yeni dosyanızı araçlar-veri tabanı işlemleri - sıkıştır ve Onar yapın. Zip veya Rar ile dosyanızı sıkıştırıp, yeni bir mesaja veya mevcut mesajınıza ekleyerek bize gönderin.
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #5
tamam kardeşim ekde gönderiyorum
Bunu halleden arkadaşın alnından öpecem Lol
Son Düzenleme: 24/04/2009, 17:44, Düzenleyen: shopen66.
Çözüldü #6
Niye yapamadığın şimdi anlaşıldı, tablo ve kayıt yapını böyle yaparsan olmaz tabii.
Yarın 38.vade var dediğinde tablo, sorgu ve raporlarda değişiklik yapman lazım.
Ayrıca 2 senet yapan bir müşteri için boş olarak 35 kayıt daha açıyorsun boşu boşuna.
Gerçi böyle de istediğin rapor yapılmaz diye bir şey yok, yapılır ama zorlanırsın.
Onun nasıl yapılacağını da görmen için yapıp göndereyim ama üşendim 7'ye kadar yapacağım,
gerisini sen tamamlarsın artık.

Müşteri veya Senetli Satış için bir başlık kaydı açıp,
buna bağlı olarak bir senet tablosu yapsaydın, hiç zorlanmazdın.
Zamanım olursa o şekilde nasıl olacağını da gönderirim.
Konfüçyüs

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task