Skip to main content

AccessTr.neT

dosya paylaşımı

dosya paylaşımı

Çözüldü #1
Arkadaşlar forumdaki arkadaşların desteğinde bir form yaptık, özellikle CELEYCO'nun desteği ile kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Form çok güzel oldu ancak bizim işyerimizde ağ üzerinden birbirimize bağlı 10 adet bilgisayar mevcut, yapılan bu formu paylaşım yaptığım bir klasör içerisinde koydum. Diğer arkadaşlar ağ üzerinden benim IP ile bana bağlanıyorlar ve paylaştırdığım klasör içerisindeki bu Access formunu açıyorlar, açtıklarında form salt okunur açılıyor,
Benim yapmak istediğim şey, ağ üzerinden diğer arkadaşlar formu açtıklarında salt okunur olmaması ve aynı anda 4-5 arkadaşın formu açıp işlem yapabilmesi, bu mümkün mü? mümkünse nasıl yapabilirim. Saygılar...
furkan, 28-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #2
Önce veritabanını bölmelisin, veritabanı bölme ile ilgili video aşağıdaki linkte.
9-) Veritabanı Araçları - 5) Veritabanını Bölmek

Veritabanı bölündükten sonra tabloların bulunduğu veritabanını paylaşıma açmanız ve bağlı tablo yöneticisi ile tabloları bağlamanız yeterli.

Ayrıca aşağıdaki linkte bulunan konuyu da inceleyebilirsiniz

Bağlı Tablo Denetleme
Çözüldü #3
Sayın sledgeab; vermiş olduğunuz linkleri inceledim. Benim formumda şöyle bir sorunla karşılaştım (bilmiyorum sorun mu?) çalışma sayfama tıkladığımda direk şifre ekranı açılıyor, shift tuşuna basılı tutar isem form açılıyor o zamanda sizin söylediklerinizi yapamadım. Acaba benim yanlış yaptığım şey ne?
Çözüldü #4
şhıft ile bastıktan ve açtıntan sonra araçlar /Başlanğıç ayarından tblŞifre formunu ibtal et(yok yap ve işlemini bitirdikten sonra tekrar başlangıcını istediğin formu ayarlarsın
Çözüldü #5
Sayın Celoyce; Yine imdatıma yetiştiniz. Hakkınızı helal edin. Saygılarımı arz ediyorum.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da