Skip to main content

AccessTr.neT

uyarı mesaj

uyarı mesaj

Çözüldü #1
tabloda tarihle ilgili alanım var örn: bir ruhsatın süresi bugün doluyor formu açtığımda bana bunu uyarı mesajı olarak vermenin yolu şöyleki 01.01.2004 te beş yıllığına alınan bir ruhsat 01.01.2009 da bitiyor yenilenmesi lazım ama sistem bunu bana günü geldiğinde uyarı olarak göstersin
şimdiden teşekkürler
Çözüldü #2
Örnek eklerseniz sanırım daha kolay halledilir. Bu şekilde cevap almanız zor olabilir.
FX-Etopla
Liste Kutusu Oluşturma
Çözüldü #3
bunu programın ilk açıldığı zaman gösterir sana. tablodan kayıtları sorgulatırsın herhangi bir formun açılışındaki ki bu en güzel açılış formun olur. orada bir msgbox la sana söylesin bugün yenilenmesi gereken ruhsatlar var şeklinde. yada ana formunda bir metin kutusu yap oranın denetim özelliğini dediğim gibi bir DCount olabilir mesela kodla o gün yenilenmesi gereken ruhsatlar olduğunu söylesin.hangilerinin yenilenmesi gerektiğine gelince onun içinde bir rapor hazırlayabilirsin yada bir form.
İyiki Varsın Access Img-grin
Son Düzenleme: 07/03/2009, 20:13, Düzenleyen: Nurullah_Serdar.
Çözüldü #4
(07/03/2009, 20:12)n_serdar yazdı: bunu programın ilk açıldığı zaman gösterir sana. tablodan kayıtları sorgulatırsın herhangi bir formun açılışındaki ki bu en güzel açılış formun olur. orada bir msgbox la sana söylesin bugün yenilenmesi gereken ruhsatlar var şeklinde. yada ana formunda bir metin kutusu yap oranın denetim özelliğini dediğim gibi bir DCount olabilir mesela kodla o gün yenilenmesi gereken ruhsatlar olduğunu söylesin.hangilerinin yenilenmesi gerektiğine gelince onun içinde bir rapor hazırlayabilirsin yada bir form.

10806

Yada Bir Rapor yaparsın ogünün tarihini gördüğü anda sürei dolan ruhsat listesini sana ekrana getirir.
FX-Etopla
Liste Kutusu Oluşturma
Çözüldü #5
benim burada arkadaşların kullanması için yaptığım küçük bir örnek var ben ona istidiğin şeyide ekledim.
.rar ruhsat.rar (Dosya Boyutu: 38,66 KB | İndirme Sayısı: 46)
İyiki Varsın Access Img-grin
Çözüldü #6
istediğim buydu serdar teşekkürler

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da