Skip to main content

AccessTr.neT

tarih aralığı sorgu ölçütü

tarih aralığı sorgu ölçütü

Çözüldü #1
arkadaşlar tarih sorgusu yapmak istiyorum ama sorguyu çalıştırdığımda tarih aralıklarını ben yazmak istiyorum yani sorgu ölçütüne belli tarih yazıp sorgulamak istemiyorum. Sorguyu çalıştırdığımda mesela lütfen tarih aralığı giriniz diycek ben de 01/11/2008-31/11/2008 arasındaki kayıtları bul diycem nasıl yapabilirim
Çözüldü #2
Sorguya tarihlerin olduğu sutuna bunuları yazın soracaktır ama u en ilkel yöntemi. form uzerinden sorgulamada daha görsel yontemler mevcut.
<=[Başlangıç Tarihi]
>=[Bitiş Tarihi]
FX-Etopla
Liste Kutusu Oluşturma
Çözüldü #3
selam atthegates.
alternatif yöntemde between dir.
between[ilk tarih] and [son tarih] şeklinde kullanmalısın.
[Resim: image.php?s=df028e861d094075be82dfc55ca1...1225646923][Resim: mousey.gif]
Çözüldü #4
işte bu
meşhur çin atasözü  "ACCESS İLE YAPABİLECEKLERİNİZ HAYAL EDEBİLECEKLERİNİZ İLE SINIRLIDIR" siz ne kadar hayal edebiliyorsunuz
Çözüldü #5
hepinize çok teşekkür ederim bu forum iyiki var bu benim gibi Access meraklısı ama henüz yeni olanlar için bulunmaz bir nimet. Form üzerinden sorgulamak daha görsel demişsiniz nasıl oluyor bununla ilgili döküman varsa paylaşırsanız çok sevinirim.
Çözüldü #6
(06/11/2008, 09:28)atthegates yazdı: hepinize çok teşekkür ederim bu forum iyiki var bu benim gibi Access meraklısı ama henüz yeni olanlar için bulunmaz bir nimet. Form üzerinden sorgulamak daha görsel demişsiniz nasıl oluyor bununla ilgili döküman varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

ekteki örneği inceleyin. sorunuzun cevabı oradadır.

https://accesstr.net/form-uzerinden-sorg...t-200.html
FX-Etopla
Liste Kutusu Oluşturma
Son Düzenleme: 06/11/2008, 09:59, Düzenleyen: ozanakkaya.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task