Skip to main content

AccessTr.neT

Web sayfasını Türkçe'ye Çevirme.

mehmetdemiral
mehmetdemiral
5
5841

Web sayfasını Türkçe'ye Çevirme.

[/php]Arkadaşlar biliyorsunuz yine bu siteden bir arkadaş Google'in artık Türkçe için de çeviri hizmeti verdiğini yazdı. Ben de size bu hizmeti kullanarak nasıl yabancı dildeki (Google'in çeviri kapsamına aldığı bütün diller arasında) sitelerin Türkçe'ye çevrileceğini anlatacağım.

Bunun için özcelikle bir linki sık kullanılanlarınıza ekleyiniz. Bu linki şöyle oluşturuyoruz. Verdiğim şu adrese giriyoruz.

Kod:
http://www.translate.google.com/translate_tools?hl=tr
Adresteki altta yer alan diller arasından TÜRKÇE yazanına sağ tuş yapıp Sık Kullananlara Ekle diyoruz. Böylece Sık kullananların içinde "Türkçe" adında bir kısayol oluşuyor ve istediğimiz bir yabancı sayfadayken bu linki tıklatırsak, yabancı sayfanın Türkçe çevirisi geliyor karşımıza. Ben İngilizce, Almanca, Fransızca denedim. Süper...

Güle güle kullanın arkadaşlar. İşte bir Access sitesinin orjinal ve çevrilmiş halleri:
İnadına, ille de Accesstr.net...
Anlatım için çok teşekkürler mehmet hocam, lebansçılara gün doğdu desenize
Aynen doğru. Yaşasın Lebans fanatikleri. Önceden çevirmeden kullanıyorlardı şimdi evire çevire kullanacaklarImg-grin)))
öncelikle Mehmet Demiral'a verdiği bu bilgi için Teşekür ederim .
Bu Lebans ne oluyor onu anlamadım ?

cahil ihtiyara bir cevap lütfen !!!!
Daha Çok Çalışmam Lazım Çooook !!!!
Sayın karam Stephen Lebans ünlü bir Access uzmanıdır. Bazı arkadaşlar çok yakından tanır ama demek siz tanışmamışsınız. İnternette sitesi var ama çok da yeni örnekler değil. www.lebans.com yazarsanız açılır.
Kolay gelsin. Google ile Çevirip siz de okuyun.
Bir Fransızca site adresi...

http://jeannot45.developpez.com/articles...fonctions/
Resimle anlatım..
Son Düzenleme: 06/02/2009, 11:43, Düzenleyen: assenucler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da