Skip to main content

AccessTr.neT

santral takip

muratozmenler
muratozmenler
7
3955

santral takip

Çözüldü #1
herkeze merhabalar siteye yeni üye oldum Access çok ilgimi çekiyordu bu siteyi buldum bilgileri okudum ama tek başıma üstesinden gelemiyeceğimi anladım ve siz üstatlardan yardım talep etmekteyim...
santral takibi oluşturmak istiyorum başlangıç yaptım ama bu kadar gerisi hakkında yardımlarınızı beklemekteyim...
İSTEYİM
oluşturduğum formlardaki verileri kayıt etmek bir tabloya ve formlarıbir çatı altında toplamak birbirinden geçiş olsun
ve sizin katkılarınız..
.zip mess0.zip (Dosya Boyutu: 25,52 KB | İndirme Sayısı: 22)
Son Düzenleme: 31/01/2009, 04:44, Düzenleyen: muratozmenler.
Çözüldü #2
Arkadaşım,siz henüz tabloları bile yapmamışsınız,öncelikle accese giriş derslerini oku,örnekleri incele daha sonra yapmak istediğin ve isteklerine cevap verebilecek bir tablo-lar yap ki daha sonra takıldığın da sorunu sor biz sana yardım edelim ,bu haliyle hiç birşey yapmamışsınız,sadece formu yapıp göndermişsiniz..kolay gelsin
Çözüldü #3
o zaman şöyle sorayım benim 150 adet santral merkezim var her santralin dc sistemleri ac sistemleri ups sistemleri ve klm sistemleri var.
her sitemin özellikleri var.
yapılan arıza girişleri var her santral için hangisi ise (klm, dc,ac veya klm) için
ileriki tarih için yapılacak arızalar var aynı şekil
bu santrallerden görevli beş personel var ve bunların bilgileri var
o zaman ilk önce sanırsam tablolar oluşturulacak fakat herbiri için ayrı bir tablomu yapmam gerek yani kısaca bunları sonra hepsini bir form üzerinden işlem yapabileyim...ilk olarak nasıl başlamam gerek bilgi verirseniz sevinirim...
yardımlarınız için teşekkürler
Çözüldü #4
O zaman bende söyle söyleyeyim,önce
1. tablo = sistemler tablosu=sistemıd,sistem adı vb
2.tablo=Arıza tablo=arızaıd,arıza adı,arızatarihi,arızasonucu vb
3. tablo kullanıcılar=adı,baktığı bölüm,vb gibi
senin isteğine ve işine göre tablor yap ,sonrasında bu tablolar arası ilişkiler ve sorgular yapılır, sen hele bir adım at,isketi kur gerisi gelir Img-grin ,kolay gelsin
Çözüldü #5
TABLOLARIM BUNDAN İBARET OLACAK PEKİ ŞİMDİ NE YAPMALIYIM
.zip mess.zip (Dosya Boyutu: 3,05 MB | İndirme Sayısı: 7)
Çözüldü #6
sayın muratözmenler kardeşim,yeni bir acces mdb açarak tablolarını bunun içinde yapacaksın excel7de değil,biraz accesi karıştır bilader,çok örnek var bunlara bakarak veya bir örnek indirip bunun üzerinde tablolarını yap,sonrasında araçlardan onar var oradan önce sıkıştır sonra zip8leyip gönder ...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da