Skip to main content

AccessTr.neT

Access'i ağda paylaşım sorunu

Access'i ağda paylaşım sorunu

Çözüldü #1
Değerli arkadaşlar ekte sunduğum dosyada, aşağıdaki sorunlarım göz önüne alınarak elden geçirlmesini rica ediyorum.

1-) Kullanıcılara yetki atanabilmesini (userler sadece veri girişi yapabilsin,silme ve değişiklik yapamasın v.s.)
2-) Access 2007 de yaptığım dosyayı Access 2002-2003 dosya biçimi olarak farklı kaydetmeme rağmen diğer makinalarda form çalışmıyor.
3-) Formu ağda paylaşmak istiyorum.
4-) Diğer kullanıcılarda form açıldıktan sonra Access görünümünden çıksın
Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.
.rar Veritabanı3.rar (Dosya Boyutu: 481,06 KB | İndirme Sayısı: 40)
Son Düzenleme: 30/01/2009, 11:37, Düzenleyen: s.savaş.
Çözüldü #2
1 ve 2) Hatada adı geçen "Geçiş Panosu" formunu uygulamanıza almamışsınız. Ondan hata veriyor. Geçiş Panosu formunda büyük ihtimalle kullanıcı yetkileri tanımlandırılıyor. Kullanıcı yetki tanımlandırması hiç yapılmamış çünkü. O formu uygulamanıza alın. Yada bir örnek ekledim. Onu inceleyin... Ve şu linki de inceleyin:
Kullanıcı Kayıt ve Resim Ekleme Uygulaması

3) Diğer makinalarda da gerekli tüm dosyaların mevcut olup olmadığını kontrol edin. Gerekli runtime paketleri, dll dosyaları, ocx dosyaları vb... Programınızın çalışması için gerekli olan tüm dosyalar yani...

4) Formunuzu ağda paylaşmak için arkadaşların anlatımı ve örnekleri mevcut forumda. Onlardan faydalanabilirsiniz:

Kullanıcı Tanımlama

Bağlı Tablo Denetleme

Kullanıcı Grupları

5) Access Penceresini Gizlemek'ten bahsediyorsanız o da forumumuzda mevcut:

Access Penceresini Gizleme

NOT: Sorduğunuz konuların tamamı forumda mevcut. Hepsine tek tek örnek de verdim, forumdaki adreslerini de verdim. Mümkünse bir daha arama yapmadan konu açmayın... Forumda arama yapmadan konu açan üyeleri uyarmaktan yorulduk. Lütfen biraz daha dikkat edin...
.rar KullaniciTanimlamaOrnegi.rar (Dosya Boyutu: 428,11 KB | İndirme Sayısı: 89)
NZ Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DSum ve Sum Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DLookup Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
Çözüldü #3
Sayın s.savaş 2007 de yapmış olunan uygulamalar 2003 e çevrilse bile çalışmayacaktır (istisnası var) dolayısıyla 2003 e çevirmenize gerek yok. Çalışacak makinelere 2007 Runtime kurup deneyin olmazsa.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #4
Konuyu çözümlenen konular bölümüne taşıyorum, lütfen sorduğunuz sorulara cevap verenlerin emeğine saygı gösterin ve lütfedip verilen cevapların sonucunu bildirin.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task