Skip to main content

AccessTr.neT

Liste Kutusunda Azalan Sıralama

Liste Kutusunda Azalan Sıralama

Çözüldü #1
Daimi Arama Programı olarak kullanılan programda 3-6 ayda bir yanıt veriliyor.

VERIGIRIS Formunda liste kutusunda (LİSTE10) SONRAKIYANITTARIHI (Yanıt Tarihi +91) sütunun evrakın yazılması gereken ilk tarih başta olmak üzere gözükmesi lazım ki evrakı takip edelim.

Örmek : Yanıt Tarihi 17.10.2012 ise sonrakiyanıttarihi 16.01.2012 ---- 06.11.2012 ise sonrakiyanıttarihi 05.02.2013 ise; en başta 16.01.2013 gözükmesi ve ilgili evrak yazıldıkça bir sonraki en yakın tarih en başa gelmelidir.

Yani, sonrakiyanıt tarihi azalan şekilde sıralanmalıdır. Tabloda sıralama yaptım, sorguda yaptım ama sonuca ulaşamadım.Tşk.
.rar Liste Kutusunda Sıralamaı.rar (Dosya Boyutu: 52,57 KB | İndirme Sayısı: 33)
"Oyun bitince  şah ve piyon aynı kutuya atılır "
Çözüldü #2
Uygulamayı inceledim, fakat mevzuyu çözemedim. Sonraki yanıt tarihi liste kutusunda zaten sıralı.

[Resim: 13530877741.png]

Yanıt tarihi girdiğin metin kutusunun güncelleştirme sonrasında olayına

liste10.requery
yazarsan tarih değiştiğinde liste kutusu güncellenir.

Me.SONRAKIYANITTARIH = Me.YanıtTarıhı + 91

yerine

Me.SONRAKIYANITTARIH = DateAdd("d", 91, [YanıtTarıhı])

kodunu kullansan daha sağlıklı olur.

Ayrıca, tablodaki sonrakikayıt tarihi alanını kaldır, hesaplanan veriler tabloya kaydedilmez, Liste kutusundaki sorguya
SONRAKITARIHLolateAdd("d"; 91; [YanıtTarıhı])
şeklinde alan ekle ve bu alanı sıralattır. Veritabanın boşyere şişmesin.
Çözüldü #3
Sn.Ozanakkaya teşekkür ederim.Yalnız enteresan bir vaka ile karşı karşıya kaldığımı belirtmek isterim. 2000 Kayıttan seçe seçe bu 15 kayıdı seçtim, onlarda nasıl olduysa sonrakıyanıttarıhıne göre azalan sıralı çıktı.

Private Sub YanıtTarıhı_AfterUpdate()
Me.SONRAKIYANITTARIH = Me.YanıtTarıhı + 91
Me.Liste10.Requery
End Sub

Bende halen sıralama yapmıyor.

13/08/2012 yı göstermekte, ancak altlarda eylul-ekim -kasım aylarında yanıt verilmiş ve 2013 ocak-şubat sonraıyanıttarıhı olan olaylar var. Dikkat ettiğim sıralamayı 2011 olaylarına göre yapıyor.

[Resim: 13530939111.png]
Son Düzenleme: 16/11/2012, 22:07, Düzenleyen: yorum70.
Çözüldü #4
Sn.OZANAKKAYA, sorun çözüldü sayenizde..Tabloda ki SNRKYanıtı kaldıracağım.

Sanki sorun, zamanı gelmeden yazıldığından kaynaklandı..Örnek 01/08/2012 sonrakı yanıttarıhını bizim eleman 15/07/2012 de yazmış...bunun gibi 100 lerce yazılma programda yazılan evrakın bir önceki yazılma tarıhını gösteriyor..Burada sanki bir sıkıntı var, araştıracağım..Konu Çözülmüştür, en kısa sürede başka bir konuda görüşmek üzereImg-grin

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task