Skip to main content

AccessTr.neT

arama bulma sorunu

arama bulma sorunu

Çözüldü #1
personel kayıtta açılır pencerede seçtiğim kişilerin ekrana gelmesini sağlamak için ne yapabilirim?

açılıştaki ekran görev çubuğuna yapışık, boyutunu değiştiriyorum ama olmuyor çözümü nedir?

sıra numarası da 1 den başlamıyor düzeltme yapamıyorum çözümü nedir?
.rar kayit.rar (Dosya Boyutu: 146,04 KB | İndirme Sayısı: 39)
Çözüldü #2
1- İlgili kaydı açtırmak için Formun Özelliklerini açıp Açılan Kutu100 ün özelliklerinde Satır Kaynağı'nı inceleyin. Başvuru hatası yapmıştınız. İnceleyin.

2- Formun arkaplan çerçevesinin boyutunu değiştirmeniz yetmez. Açtığınız formu normal görünümde iken (Tam Ekran değil, Normal Pencere) pencerenin boyutunu da ona göre küçültün. Deneyin... Pencere kenarlığı... Formun arkaplan kenarlığı değil...

3- Tablodaki No alanının Veri Türü Otomatik Sayı... Bu sebeple otomatik olarak ilerliyor.

1 den başlatilmeniz için gerekli bilgi Microsoft'un sitesinde:

http://support.microsoft.com/kb/812718/tr

NOT: PERSONELLER KAYIT formunu açabilmek için bazı kodları silmem gerekti. Ki zaten sizin formunuzda bulunmayan kodlar. Alıntı yaptığınız formda olup sizin formunuzda olmadığı için hata veren kodlar. Benim yaptığım değişiklikleri kendi formunuza uygulayın. Böylece aradaki farkları daha iyi görebilirsiniz.
.rar kayit_tdsharun.rar (Dosya Boyutu: 146,19 KB | İndirme Sayısı: 64)
NZ Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DSum ve Sum Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DLookup Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
Çözüldü #3
ilk kısım hala olmadı, resimli anlatabilecek bir arkadaş varmı misal 10 kişi ekledim yukarki açılan sekmede 10 kişiden birini seçince o kişinin sayfası gelcek bana.
Çözüldü #4
birşeyler yaptım
.rar kayit-Celoy Cevap.rar (Dosya Boyutu: 114,51 KB | İndirme Sayısı: 43)
Çözüldü #5
Sayın C*E*L*O*Y*C*E, benim gönderdiğim örneğe bakabilir misiniz acaba?

Sayın h4x0rbrx olmadı demiş, ama bendeki tıkır tıkır çalışıyor.

Kontrol edebilir misiniz acaba? Ben Açılır Kutunun kayıt kaynağını sorgudan değil, direk tablodan aldım.

Hatam var mı bi bakar mısınız?
NZ Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DSum ve Sum Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DLookup Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
Çözüldü #6
hocam zaten senin yaptığın PERSONELKAYIT formunda şekil bakımından değişiklik yaptım kodlar ile oynamadım ,gayet güzel çalışıyor,ben sadece tablo verilerini 1'den başlattım,
diğer form yapısında ortala yaptım ... bu gibi değişiklikler yaptım ,senin kodlarında hata yok...kolay gelsin

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task