Skip to main content

AccessTr.neT

Formda hesaplanan değeri tabloya kaydetmek

Formda hesaplanan değeri tabloya kaydetmek

Çözüldü #1
Merhabalar,
Bir formda hesaplattığım bir tutar alanını tablodaki ilgili alanına kaydetme işlemini yapamadım.Bu konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.
Örnek ;
Matrah = 1.000,00 TL
KDV Oranı = 18
KDV Tutarı = 180,00 TL
Toplam Tutar = 1.180,00 TL
Burada formdaki hesaplanan "Toplam Tutar" alanını Veri tablosundaki Toplam alanına nasıl kaydedebilirim.
Çözüldü #2
form ile tabloyu birbirine bağladı iseniz
bir metin kutusununun veri kaynağını Toplam_Tutar alanı olarak seçersiniz
sonrada güncelleme sorgusu ile toplam tutarı ilgili alana gönderirsiniz
@benbendedeilem
Çözüldü #3
Öncelikle teşekkürler ilginiz için,
Veri => Denetim Kaynağı=Database tablosundaki Toplam_Tutar olarak belirttiğimde, bu textbox'a Matrah ve Kdv tutarının toplamını nasıl aldıracağım.
Çözüldü #4
bir güncelleme sorgusu yapacaksınınız
toplam tutar = matrah * 1,18
değerini
toplam tutarı güncellemek için kullacaksınız
@benbendedeilem
Çözüldü #5
Ondan sonra karışan hesapların içinden çıkamayacaksınız Img-grin Lütfen okuyunuz yahyaay Yapılmaması gereken ölümcül hatalar
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #6
Size tavsiyem sn alpeki hocanın gösterdiği linki öncelike inceleyin, devamında da şunu belirtmelyim ki; tablolar hesaplama veya hesaplama sonuçlarının tutulmasına yarayan nesneler değildir. Gereksiz yere tablolarınızı şişirmiş olursunuz. Zaten raporda veya formda ihtiyaç duyduğunuzda Matrah, KDV Oranı ve KDV Tutarı gibi verileri tabloda sakladığınız için Toplam Tutarı her zaman elde edebilirsiniz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da