Skip to main content

AccessTr.neT

Çözüldü #1
iyi günler
dim kethuda as string
msgbox kethuda
yazdığımda eğer kethüda null ise
hiç bir mesaj çıkmıyor eğer kethuda null iken
msgbox "A" & kethuda & "B"
yazarsam mesaj kutusunda
AB yazıyor
@benbendedeilem
Çözüldü #2
(24/05/2012, 16:13)accessman yazdı: iyi günler
dim kethuda as string
msgbox kethuda
yazdığımda eğer kethüda null ise
hiç bir mesaj çıkmıyor eğer kethuda null iken
msgbox "A" & kethuda & "B"
yazarsam mesaj kutusunda
AB yazıyor

ben hala sorunu anlamış değilim yazdığınız mesaja bakarsak düzgün çalıştığını söyleyebilirim. Sorun nerede anlayamadım.
erdem55, 12-03-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #3
Sayın accessman lütfen konu başlıklarını aramalarda anlamlı sonuç çıkacak şekilde yazınız. "mesaj" diye bir konu başlığı ofsaytın en kalitelisinden. Null olan şey zaten yazılmaz çünkü null dur ancak işin içine A vb. bir string yazıyorsunuz ve birleştiriyorsunuz. Olmayan şey arada olmayacağından sonuç mantıklıdır. Zaten mesaj kutusu çıktığı zaman sadece boş bir pencere görüyorsunuz boşluk işareti yok orada.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #4
(24/05/2012, 16:23)alpeki99 yazdı: Zaten mesaj kutusu çıktığı zaman sadece boş bir pencere görüyorsunuz boşluk işareti yok orada.

mesele o
yani null ise
mesaj kutusu hiç çıkmıyor
yani o satır yokmuş,
hiç olmamış gibi
@benbendedeilem
Çözüldü #5
Null --> eşit değildir boşluk işareti
Null --> eşittir yokluk yani boşluk bile değil.

Yokluk yoktur yok olduğu için A ile B arasında dikkat ederseniz boşluk yok. Sadece Null değerli şeyi mesaj kutusu ile bastırınca size ayıp olmasın diye gösteriliyor sadece. Orada bir şey yok yani.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #6
yani çarpmadaki yutan eleman "0" gibi
kod satırını yok ediyor
aslında yinede bu bir açık sayılır yani Microsoftun bir hatasını bulmuş durumdayız
en azından
"yok ki bi şey ne gösterem"
diye mesaj vermeli değil mi
@benbendedeilem

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task