Skip to main content

AccessTr.neT

otomatik odbc bağlantısı ile mysql e bağlanmak

otomatik odbc bağlantısı ile mysql e bağlanmak

arkadaşlar registry e kayıt yapıp tablolara bağlanıyor
hayaller gerçek oluyor
sn.mehmet demiralın eklediği
https://accesstr.net/konu-usb-aygitlari-...hlight=usb
sayfasındaki örneğe bir form ekleyin
ilgili yerleri kendinize göre değiştirin

bunu bir butona
Kod:
Private Sub Komut0_Click()
AnahtarOlustur HCU, "Software\ODBC\ODBC.INI\karpuz"
DegerKaydet HCU, "Software\ODBC\ODBC.INI\karpuz", "DATABASE", "xxxx"
DegerKaydet HCU, "Software\ODBC\ODBC.INI\karpuz", "Driver", "C:\Program Files (x86)\MySQL\Connector ODBC 5.1\xxxx.dll"
DegerKaydet HCU, "Software\ODBC\ODBC.INI\karpuz", "PORT", "xxxxx"
DegerKaydet HCU, "Software\ODBC\ODBC.INI\karpuz", "PWD", "xxxxx"
DegerKaydet HCU, "Software\ODBC\ODBC.INI\karpuz", "UID", "xxxx"
DegerKaydet HCU, "Software\ODBC\ODBC.INI\ODBC Data Sources", "karpuz", "MySQL ODBC 5.1 Driver"
End Sub

bunuda diğer butona
Kod:
Private Sub Komut1_Click()
DoCmd.TransferDatabase acLink, "ODBC", "ODBC;DSN=karpuz", acTable, "tablo", "tablocuk", False
End Sub

@benbendedeilem
Son Düzenleme: 26/04/2012, 01:03, Düzenleyen: accessman.
Bu arada bu şifrelerin şifrelenmediğini biliyorsunuz değil mi? Kısacası isteyenler şifreyi elde edip istediği gibi hareket edebilirler.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Anlamadim nasil yani
@benbendedeilem
(26/04/2012, 20:00)accessman yazdı: Anlamadim nasil yani

sayın alpeki99'un demek istediği mysql server bilgileridir. Yani bu yöntem ile isteyen regeditten mysql bilgilerine erişebilir ve mysql sunucusuna bağlanabilir. Bu sayede de bütün veritabanını istediği yerden istediği gibi yönetebilir. Tabloları silebilir kaldırabilir vs.

Fakat cpanel gibi kontrol panellerinde mysql sunucuya erişim için IP kısıtlaması getirilebilir. Sadece belirli IP adreslerinden mysql'e girilebilsin gibi. Fakat access'i çalıştıracağımız ağ'ın ip adresine izin vermemiz şarttır. Vermezsek Access de çalışmaz.
bunu regedit sayfasında ip kısıtlaması yaparak mı hallediyoruz
@benbendedeilem
Bu tip bağlantıları mutlaka Vba kodlarının içinden yapmalısınız. ODBC sihirbazını kullanacak olursanız bütün bilgiler erişilebilir halde olur.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task