Skip to main content

AccessTr.neT

Tarih saat değerini Toplayamama Sorunu

Tarih saat değerini Toplayamama Sorunu

Çözüldü #1
Merhabalar ekte yeralan çalışmamda jeneratör toplam süresini veri tabanımda bir sorguyla toplamak istiyorum ancak olmuyor sanırım rakam olarak tanımadığından işlem yapmıyor toplamı nasıl bulabilirim,.Tüm ustaların yardımlarını rica ediyorum.Teşekkürler.
Ek Dosyalar
 RAPOR.zip(239.9 KB)
Çözüldü #2
Ariza Tablonuzdaki JeneratörToplam alınında sadece rakamsal değer bırakın. Örneğin 24 gibi. Sonra bir sorgu oluşturun ve aşağıdaki kodu SQL'ine yapıştırarak deneyin. Sonucu bildirin lütfen.
SELECT ACCESSTR.[OperasyonuEmriniVeren], (select sum(([JeneratörToplam])) from Ariza where OperasyonuEmriniVeren=ACCESSTR.OperasyonuEmriniVeren) & " SAAT" AS JENERATOR_TOPLAMI
FROM Ariza AS ACCESSTR
GROUP BY ACCESSTR.[OperasyonuEmriniVeren];

Buyrun buda hazırlanmış hali. Sorguyu inceleyin.

Ek Dosyalar
 RAPOR_2012-03-10.rar(175.17 KB)

.
Çözüldü #3
Merhaba BlackEagle
İlginize teşekkür ederim ancak benim istediğim gibi olmamış benim istediğim tam olarak şu.Ana formda Jeneratör Toplamı hesaplanıp veri tabanına işleniyor ,benim istediğim bu değerlerin toplamını bulmak bunu sorguyla yapmak istiyorum ancak veri uyşmazlığı hatası veriyor.Örneği inceledim ancak istedğim olmamış.Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.
Çözüldü #4
O Halde 24 Saat yerine 24 yazın. Hesaplamayı ancak bu şekilde yapabilirsiniz. Saat ibaresini sonradan &" Saat" şeklinde ekleyebilirsiniz.
Çözüldü #5
İyi geceler herkese
Saati ben yazmıyorumki otomatik hesaplayıp yazıyor işi Vb kodu yapıyor ,nasıl hesaplatacam ısın ıcnden cıkamıyorum.Ama yardımlarınızla çözeceğimden şüphem yok.Tşk.
Çözüldü #6
Sorgu3'ü İncele.

Ek Dosyalar
 RAPOR_2.rar(175.55 KB)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task