Skip to main content

AccessTr.neT

program çalıştırıldıktan sonra oluşan commandbutton lara isim veremiyorum

program çalıştırıldıktan sonra oluşan commandbutton lara isim veremiyorum

Çözüldü #1
Kolay gelsin...

m = 1 + 2 * x + 2 * y + 2 * t + z

For n = 1 To m
Set cmd = Controls.Add("vb.commandbutton", "cmd" & n)
cmd.Width = 2000
cmd.Top = 2500 + n * 500
cmd.Left = 360
cmd.Caption = n
cmd.Visible = True
Next

Şeklinde bir Sql kodu yazarak sonradan m değişkeni kadar commandbutton ekledim. ancak bu kutulara name vermek istediğimde program çalışıp commandbutton lar oluştuktan sonra "program çalıştıktan sonra isim verilemez" diye bir hata veriyor program. Sorum: bu commandbutton lara bir name verilebilinir mi, yoksa zaten ismi var mı? Yoksa başka türlü bu kutuları boşuna oluşturmuş olacağım. Çünkü daha sonra kullanamam.
Çözüldü #2
Set cmd = Controls.Add("vb.commandbutton", "cmd" & n)

dediğinizde zaten yeni bir kontrol ataması yapıyorsunuz. Türü vb.commandbutton ve ismi ise "cmd" & n şeklindedir.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
ancak "Next" satırının altına
If cmd1.Click Then
Form4.Visible = True
End If
diye komut girdiğimde "Object Requared" diye hata veriyor sistem. Aynı komutu value değeri girerek de denedim.yani "If cmd1.value=1"diyerek...
Çözüldü #4
Değişkenin ömrü hangi prosedürde geçerli? Değişken atadığın yer bir prosedür kullanacağın ayrı bir prosedür ise çalışmaması doğaldır.

Public tanımlama yaparsan tüm form veya projede geçerli olacaktır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task