Skip to main content

AccessTr.neT

internet üzerinden bağlanılan access

internet üzerinden bağlanılan access

Çözüldü #1
herkese selamlar Img-grin

benim fikir almak istediğim bir konu var sitede örnekleri ve soru-cevapları takip ederek vb.netten Access verileri yönetmeyi azda olsa kavradım ve istediklerimi yapacak seviyye geldim.
Şimdi ben farklı birşey yapmak istiyorum yaptığım projeyi tek Access dosyası üzerinden farklı pclerde kullanmak ve web üzerinden veri ekleme silme vs işlemleri yapamk mümkün mü ?

eğer mümkünse web üzerinde yaparken hangi programlama dilini kullanmam gerek ?

yada bu söylediklerin accesste olmaz diyorsanız önerdiğiniz başka programlar varmı ?
Çözüldü #2
Veriler Access te ise demekki Windows sunucu ile çalışacaksınız demektir. Bu durumda Php, Asp, Asp.Net kullanabilirsiniz. En güzeli Asp ya da Asp.Net olacaktır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
şimdi hocam ben projeyi vb.net ile başladım dediğim gibi birazda geliştirdim hem vb.net hem php ile Access ulaşılabilir mi bunun için neler yapmam gerekiyor link varmı bununla ilgili
Çözüldü #4
ben daha önce denedim. ancak php ile Access dosyasına ulaşamadım. deneyen varsa ben de yardım alabilirim.
Çözüldü #5
(03/03/2012, 18:35)goodfalles yazdı: şimdi hocam ben projeyi vb.net ile başladım dediğim gibi birazda geliştirdim hem vb.net hem php ile Access ulaşılabilir mi bunun için neler yapmam gerekiyor link varmı bununla ilgili

Php ile Access dosyalarınızı veritabanı olarak kullanabilirsiniz. Php bilmiyorsanız Access için öğreneceğinize Asp veya Asp.Net öğrenmeniz daha iyi olacaktır.

Bu tip projeler için biraz tecrübe etmeden bu işe girişmek iyi olmayabilir.

(03/03/2012, 21:45)ahmetkurt yazdı: ben daha önce denedim. ancak php ile Access dosyasına ulaşamadım. deneyen varsa ben de yardım alabilirim.

Alıntı:tr2.php.net/odbc_connect

adresinden bilgi edinebilirsiniz.

AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #6
anladığım kadarıyla Access dosyasını ortak bi alana yüklemem gerekiyor öncelkle sadece yerel ağda çalışsa yeter bana 3-4 bilgisayar normal vb.net ile bağlacanak 3-4 tane webten bağlanacak şekilde bunun için Access dosyasını ortak bi alana attıktan sonra vb.net bağlantı cümlelerini ve php bağlantı cümlelerini bu alana ulaşacak şekilde yazılcak tabi diğer Sql söz dizimleride bunun haricinde farklı bir işlem yapılacak mı ? ? ? Access dosyası üstünde

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task