Skip to main content

AccessTr.neT

try catch komutu

try catch komutu

Çözüldü #1
arkadaşlar ben c# üzerinde veritabanına bağlantı sağlamak istiyorum fakat yazıdıgım kodlar üzerinde try catch yapısını kullnmadığımda veritabanı dosyasını bulamadı diye bir hata fırlatıyor
fakat try catch yapısını kullnadıpımda ise direk kullanıcı hatalı mesajının bulunduğu konutu algılıyor kodlar aşşagıdaki gibidir hatamı belirtirseniz memnun olurum..

private void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
OleDbConnection conn = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB:12.0;Data Source=C:/DATABASE.accdb");
//veritabanıyla fiziksel bağlantıyı sağlıyoruz

string baglan = "Select * From login Where Kullanıcı_Adı='" + TextBox1.Text + "' && Sifre='" + TextBox2.Text +"'";
OleDbCommand cmd = new OleDbCommand(baglan, conn);//veritabanın üzerindeki komutları çalıştırmak kullanılır

try//kullanıcı hatalı,veritabanı bağlantısı sağlanmadığında
{
conn.Open();//fiziksel bağlantımızı açalım
}
catch
{
MessageBox.Show("hatalı");
conn.Close();//fiziksel bağlantısı kapatalımki hataları engelleyelim
}

}

Ateşe Ateşle Karşılık Verenlerin Ellerinde Kalan Genellikle Küldür ....Icon_rolleyesIcon_rolleyes
Icon_rolleyes
Çözüldü #2
"try" komutunu
"OleDbCommand cmd = new OleDbCommand(baglan, conn);//veritabanın üzerindeki komutları çalıştırmak kullanılır"
satırında önce yaz
Saygılar, iyi çalışmalar.
Kod, formül vs bilmek önemlidir ama mantığını yürütebilmek, nerede ve nasıl kullanılacağını bilmek daha önemlidir.
Çözüldü #3
try

'buraya kodların

catch
{
MessageBox.Show("hatalı");
drummers, 11-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #4
Data Source=C:/DATABASE.accdb şeklindeki yazım yanlış gibi geldi bana.
Data Source=C:\DATABASE.accdb veya
Data Source=C:\\DATABASE.accdb şeklinde deneyin.
Bildiğini bilenin arkasından git, bildiğini bilmeyeni uyar, bilmediğini bilene öğret, bilmediğini bilmeyenden kaç.
Konfüçyüs
Çözüldü #5
Provider yanlış yazılmış : "Microsoft.ACE.OLEDB:12.0" kısmında iki nokta üst üste işareti yerine nokta işareti olması lazım.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task