Skip to main content

AccessTr.neT

Araç bakım programında yardım

Araç bakım programında yardım

Çözüldü #1
Merhabalar;

Access 2007 de, firmamız araçlarının bakımlarını takip edebileceğimiz bir yapı hazırlamaya çalışıyorum ancak hiçbir kod bilgim yok ve bu yapıyı, elimde resimleri bulunan başka bir programa bakarak, accessin menüleri yardımıyla yapmaya çalışıyorum.

depodaki yedek parçaların kaydını tuttuğum bir tablo var ve formdan buraya veri girişi yapıyorum. ok

araç bilgilerini tuttuğum bir tablo var ve formdan buraya veri giriş yapıyorum. ok

ancak bir araca iş emri oluştururken o araca takılan depodaki parçaları iş emri formunda bir türlü oluşturamadım.

Tam olarak anlatmak istediğim, ekteki resimde de mevcut. bu konuyla ilgili yazılmış bir makale varsa, öğrenmek adına kendim yapmak isterim ya da bana yol gösterecek, zamanı olan bir yardımsever aramaktayım.

Teşekkürler.

Ek Dosyalar
 calisma.rar(349.57 KB)

Çözüldü #2
Eklediğiniz resimde Sipariş No, Pos No, Ürün Kodu, vs. alanların bulunduğu alt form var, bu alanlar hangi tabloda olduğunu bulamadığım için "isemrialttablo" isminde tablo ve "isemrialttablo alt formu" form oluşturdum, "isemrialttablo alt formu" formunu "is_emri_tanimla" formuna altform olarak ekleyip üst formdan "is_emri_no", alt formdan "siparisno" alanlarını bağladım.

"isemrialttablo" tablosuna ve "isemrialttablo alt formu"na resimde görünmeyen alanları eklemeniz gerekiyor.

Ek Dosyalar
 calisma_s.rar(82.59 KB)

Çözüldü #3
yazdıklarınız mantığı anlamama yetti parmaklarınıza sağlık. Alan bağlama konusunu biraz daha anlamak istiyorum ama araştırarak ta bulabilirim. Tekrar tekrar teşekkür ederim. Esen kalın
Son Düzenleme: 04/02/2012, 02:01, Düzenleyen: press_ok.
Çözüldü #4
şunları da sorabilir miyim. Bir sürü örnek inceledim ama çıkamadım içinden.

- Depoda kayıtlı parçaları iş emrine ekleyebilmek için "isemrialttablo alt formu" adi alanını açılan kutu yaptım ve satır kaynağı olarak "yedek_parca" tablosundaki adi alanını gösterdim. Açılan kutudan bir yedek parça adı seçtiğimde, o ada ait urunkodunun otomatik gelmesini nasıl sağlayabilirim.

- iş emrine, yedek_parca tablosundaki 10 adet yedek parçadan 1 tane eklediğimde. yedek_parca adet sayısını nasıl düşürebilirim.

Teşekkürler

[link=https://accesstr.net/resim/do.php?

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task