Skip to main content

AccessTr.neT

İki tabloyu tek tabloya baglama(soru)Bulamıyorum İlişkilendirme Sorunu

İki tabloyu tek tabloya baglama(soru)Bulamıyorum İlişkilendirme Sorunu

Çözüldü #1
Selamlar...
Örnek olarak 3 adet tablo farz edin 1.A1 2.A2 3.A3

Ben a1 tablosundan a2 ve a3 tablolarınında verilerini girmek istiyorum.Fakat benim yöntemim a1 tablosunun direk yeni kayıt yapacağım zaman 2 sinide aynı alandan açması.
Çözüm olarak ben bir tane buldum fakat hata yapabilir diye kullanmıyorum.
a1- a2 bagladım a2 ise a3 e yani a1 den a2 veri giriyorum girdiğim verinin içinden a3 giriyorum böyle hata olabilir. Yani Kimlik ten Kayıtnoya birçok ilişki tamamda Kayıtnodan kimlige yada a2 nin kimliğinden kayıt noya girdirdiğim zaman karışıyor ...
Demek istediğim Bir satırdan 2 tablolonun satırına veri girişini sağlamak....
Kolay gelsin arkadaşlar...
Çözüldü #2
Lütfen Site Kuralları gereği örnek dosyanızı ekleyiniz. Ayrıca -belki örnek olmadığından- sorunuzu tam olarak anlayamadım.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
Ekliyorum bir dakika
Ben bu ilişkilendirmeyi yaptıgım zaman aralarından bir tanesini alt form olarak soruyor dosya 1 = bir kayıt ekleyin a 1 + ya tıklayın soldan seçim istiyor
Ek Dosyalar
 1.rar(10.79 KB)

Burda ise bir çözüm buldum fakat kayıtlarla oynayınca karışıyor buyrun :
Ek Dosyalar
 2.rar(10.56 KB)

Ben istiyorumki a1 tablosundan ilişkiler yani yandan + çıkarıp bir alt forma geçip direk başka tabloya geçiş yapmadan a1 tablosundan a2 tablosuna veri yazabiliyoruz bende diyorumki ben a1 tablosundan a2 ve a3 tablolarına veri yazmak istiyorum yani şöyle 2 alt form bilgileri girmek istiyorum...
Cevap yokmu arkadaşlar?
Çözüldü #4
Sayın 7sky lütfen flood yapmayınız bu size fayda getirmez aksine işinizi zorlaştırır. Müsait olan konunuzu inceleyen bir üyemiz mutlaka cevap yazacaktır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #5
Örnekte Form göremedim, verileri nasıl giriyorsunuz?
Çözüldü #6
ilişkisel olarak yanlış yazmışım

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task