Skip to main content

AccessTr.neT

form requery hakkında

form requery hakkında

Çözüldü #1
slm üstadlar
ekde göndermiş olduğum dosyada ilk acılan ekranda mükkellef sec var bu ekranı açtıkdan sonra tamam diyin sonra alislargiris diye bir form sayfası açılıyor burda alt fordam cari1 isimli açılan kutuda programda kayıtlı olmayan bir cari eklendiği zaman yok eklemek istiyormsunuz diye bir uyarı veriyor bu ekran açıldıktan sonra ekleme ekranı geliyor benim sorunum şu ekliyorum cariyi ama formu kapattıktan sonraki alislargiris ekranındaki cari1 isimli açılan kutuda son eklediğim cari orda seçili olsun istiyorum fakat bunu bir türlü yapamadım formdaki requery komutunu kullanmam lazım kullanıyorum ama "requery eylemini çalıştırmadan önce geçerli alanı kayıt etmelisiniz diye uyarı veriyor" bu sornu nasıl çözebilirim

Ek Dosyalar
 bahsoft requery.rar(201.62 KB)

Son Düzenleme: 06/01/2012, 12:44, Düzenleyen: adsoft.
Çözüldü #2

Sanırım bu konu formda veri ekleme ve yineleme konusu ile aynı.
Listede yokken kodunu değiştirdim.

Ayrıca;
dsum işlevi konusuna da dönüş yapınız.

Ek Dosyalar
 bahsoft requery_dn.rar(41.02 KB)
Çözüldü #3
olmuyor "bu cari ekli değil eklensin mi?" diyor evet diyorum ama satıcı ekleme penceresi açılmıyor ben mauel olarak açtım kaydet dediğim zaman ise de yine eklediğim cari eklenmiyor
Çözüldü #4
abi denedim olmuyor cari yok eklensin mi diyor bende evet diyorum ekleme penceresi açılmıyor
Çözüldü #5
Ufak bir karışıklık olmuş.
.rar bahsoft requery_dn_2.rar (Dosya Boyutu: 40,19 KB | İndirme Sayısı: 17)
Çözüldü #6
Allah sizlerden razı olsun tşk ederim ben daha yolun başındayım sayenizde biraz kendimi geliştiriyorum tşk ederim accesstr.net Img-grin

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da