Skip to main content

AccessTr.neT

Shift ile açmadığım halde veritabanı şifresi istiyor

Shift ile açmadığım halde veritabanı şifresi istiyor

Çözüldü #1
Merhaba,
Hazırladığım dosyaya veritabanı şifresi tanımladım. Ben, bu şifreyi sadece shift tuşu ile açılırken sorması lazım diye biliyorum, geliştirici kısmına normal kullanıcıların erişmesini engellemek için. Ama Access, dosyayı normal açmak istediğimde de bu şifreyi soruyor.
Sadece shift tuşu ile açıldığında sormasını sağlayabilir miyim?

Ek Dosyalar
 VeritabaniSifresiWiniFred.rar(853.43 KB)
Çözüldü #2
selam
veri tabanında şifre var şhift le alakalı değil
şifresi ise girersen açarsın
accesstr
aydın3838, 20-12-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #3
çok çok özür dilerim, o kısmı belirtmeyi unutmuşum. dosyayı örnek olsun diye hazırladım ve şifreyi de ben koydum zaten (şifre: accesstr).

İstediğim, dosyaya normal çift tıklayarak açtığımızda o şifre gelmesin. Ama shift ile açtığımızda şifre sorsun istiyorum.

Tekrar özür dilerim arkadaşlar...
Çözüldü #4
örnek uygulamayı inceleyin
şifre 1111

Ek Dosyalar
 sifreli giris.rar(13.14 KB)
aydın3838, 20-12-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 22/12/2011, 15:39, Düzenleyen: aydın3838.
Çözüldü #5
shıft ile acıldıgında sifre sorsun istiyorsunuz ama öyle bir şey olmaz yalnızca veri tabanına ulaşılmasın derseniz shıft i engellersiniz bunu yapabilirsiniz ayrıca programınızdaki şifre kaldırılmıştır oda siz şifre koydugunuz için verdiğiniz şifre dogru oldugu için (accesstr)
Çözüldü #6
Sayın simendifer,
cevabınız için teşekkür ederim.

Ben veritabanı şifresinin geliştirici kısmına erişilmesini engellemek için konduğunu sanıyordum. Demek ki öyle değilmiş. Normal açılınca bile bu şifreyi soruyormuş Access.

Yukarıdaki mesajımda da söylediğim gibi eklediğim dosyayı örnek olsun diye hazırlamıştım. Yani şifrenin nasıl konulacağını ve kaldırılacağını biliyorum Img-grin

O zaman veritabanı şifresine gerek yok. Basitçe bir tablo oluşturulabilir ve uygulamaya girişte bu tabloya kaydedilen kullanıcı adı ve şifreyi doğrulatmak yeterli olur.

Shift'i engellemek için forumdan bir uygulama indirmiştim. Ama sürekli bu uygulamayı yanımda taşımam gerekecek bu işlemi yaparsam. Çünkü projem, ilerleyen zamanlarda sürekli yeni birşeyler eklemek, çıkarmak, güncellemek gerektiren bir proje.

Kısaca; aslında yapmak istediğim şey shifti engellememek, ama bu şekilde girildiğinde geliştirici kısmının şifreyle korunmasını sağlamaktı. Mümkün değilmiş demekki.

Sayın aydın3838,
ilginize çok teşekkür ederim. Benzer bir yöntemi zaten kullanıyorum projemde.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task