Skip to main content

AccessTr.neT

Accesde tablolar arası bilgi

Accesde tablolar arası bilgi

Çözüldü #1
Arkadaşlar sorgu ekranını acces içinde değilde aynı tablo gibi farklı ekranda açılmasını istiyorum. Nasıl ayarlayabilirim?
Son Düzenleme: 16/11/2011, 15:56, Düzenleyen: cemilbakir.
Çözüldü #2
Ne demek istediğini tam açabilirmisin.
Sorguyu Access dışında açmaktan muradın nedir
Tablo gibi derken veri sayfası görünümünü mü kastediyorsun?

Örnek ekleyip sorarsan ne istediğin daha iyi anlaşılır.
Toprağa her türlü kötü şey atılmasına rağmen
Topraktan hep güzel şeyler biter . (Akşemseddin)
Çözüldü #3
Sorduğum soruyu ben hallettim yine de teşekkürler şimdi başka bir sorum var bir tabloda durum adı altında sütun var bu sütunda açılan listeyi tamam diye değiştirdiğim zaman o sütundaki girilen sipariş o tablodan otomatik kalkmasını ve başka bir tabloya göndermesini istiyorum bunu yapmam mümkün mü??
Çözüldü #4
Cemil bey aramıza hoşgeldiniz. Lütfen başlığınızı düzeltip, örneğinizi ekleyiniz. Ve daha hızlı cevap almak için BURAYA TIKLAYINIZ ve gözden geçiriniz.
™Hiç Birimiz, Hepimiz Kadar Akıllı Olamayız...®

Çözüldü #5
Önceki mesajınıza
(15/11/2011, 16:21)iscinar yazdı: Örnek ekleyip sorarsan ne istediğin daha iyi anlaşılır.

şeklinde cevap yazmıştım. Bunun üzerine Sn.chopper07 de

(15/11/2011, 19:30)chopper07 yazdı: Cemil bey aramıza hoşgeldiniz. Lütfen başlığınızı düzeltip, örneğinizi ekleyiniz. Ve daha hızlı cevap almak için BURAYA TIKLAYINIZ ve gözden geçiriniz.

hızlı cevap almanın yollarını tavsiye etmiş, bu konuları dikkate alırsanız cevabınız hızlanacağı gibi alternatif çözümlerde getirilebilir.

Toprağa her türlü kötü şey atılmasına rağmen
Topraktan hep güzel şeyler biter . (Akşemseddin)
Çözüldü #6
Haklısınız arkadaşlar, formunuzda daha yeniyim. Formdan öğrendiğim bilgiler ile accesde kendimi geliştireceğime eminim.. Ben bir mobilya imalatı yapan firmada çalışıyorum. Access ile imalat için bir program yapmaya çalışıyorum. Access hakkındı hiçbirşey bilmediğim için zorlanıyorum. Sormak istediğim şey ise; Şimdi ekte göndermiş olduğum uygulamada gördüğünüz gibi giriş sayfasında sipariş giriş, kesim bölümü, bantlama bölümü, vs. düğmeler var. Burda sipariş girişi bölümüne sipariş girişi yaptığımız zaman otomatik kesim bölümüne bu siparişi gönderiyor. Buraya kadar doğru yanlış yapabildim. Oluyor.. ama bundan sonrasında takıldığım yer var. Şimdi kesim bölümüne sipariş geçtiği zaman kesimci eleman bu sipariş görür ve keser. Kesimci arkadaşın kesim işi bittiği zaman durumu yazan yeri kesildi diye işaretler. Yapmak istediğim kesimci kesildi diye durumu değiştirdiği zaman o siparişin kesim bölümü tablosundan kalkması ve ikinci aşama olan bantlama bölümüne düşmesi... Bu şekilde toplama bölümüne kadar devam ettiricem...Bunu nasıl yapabilirim???
.rar hocaoğlu imalat.rar (Dosya Boyutu: 211,67 KB | İndirme Sayısı: 10)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task