Skip to main content

AccessTr.neT

uzak access bağlantısı sorunu

uzak access bağlantısı sorunu

Çözüldü #1
arkadaşlar merhaba bi konuda yardımlarınızı bekliyorum

C# ta windows uygulaması yapmaya çalışıyorum fabrikada bilgisayarlar server üzerinden birbirlerine bağlı ve serverdaki dosyama şu şekilde ulaşabiliyorum ağda böyle tanımlı "//ea6223fps01//Grpdata//common//FABRİKA//DOSYA//DB.accdb"

fakat işin ilginç yanı benim common dosyasına sistemde erişim hakkım var ve rahatlıkla girebiliyorum başka bir kullanıcının erişim hakkı olmadığı için common dosyasına giremiyo bu nedenle programda hata veriyor bu sorunu nasıl çözebilirim

yetkisi olsun olmasın her kullanıcıdan db.accdb veritabanına ulaşılmasını istiyorum
Son Düzenleme: 26/09/2011, 14:29, Düzenleyen: saygincilli.
Çözüldü #2
Yetki olmaz ise o zaman güvenlik nasıl sağlanacak ağda?
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
işte bu güvenliği aşmanın bi yolu olmalı mesela bütün bilgisayarlar bağlantıyı yaparken benim kullanıcı kimliğimi kullanırsa erişim sağlanabilir ancak öyle bi kod cümleciği bilmiyorum
Çözüldü #4
ConnectionString="Driver={MicrosoftAccessDriver(*.mdb)};" &_
"DBQ=C:\db.mdb;Uid=kullanici;Pwd=;"

ConnectionString="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source=c:\musthy.mdb;" &_
"Jet OLEDB: Database Password=12345;"
Murat YANDEMİR ( PyramiD YAZILIM Uluslar Arası Nakliye Programları )
Bilgisayar Programcısı (1989'dan beri)

+rep Yollar biter Access bitmez. +rep
Çözüldü #5
Murat bey sizin dediğiniz databasein şifresi varsa kullanılacak bi yöntem benim anlatmak istediğim şirkette windows kullanıcılarının servera erişim kısıtlamasından kaynaklanan sorun ben herkes ulaşsın diye veritabanını servera koymak istiyorum ama erişim izni olmayanlar erişemiyo bunun için ağ güvenliğini aşmak için bir yöntem arıyorum mesela
ConnectionString="Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0; Data Source=//server//dosya//musthy.accdb;" &_
"Jet OLEDB: serveruser=saygın serverPassword=12345;"
Çözüldü #6
Veritabanınız Sunucunuz Üzerindeki Herhangi Bir Sql Server Üzerinde Olsa Bu Tür Sıkıntılar Yaşamazsınız Ancak Bu Şekilde Kullanıcı Yetkileriyle Sunucu Güvenliğini Aşmanız Çok Zor Olacaktır.Diğer Bir Yöntemde Sistem Sorumlusundan Common Dosyasına Diğer Kullanıcılar İçin Erişim Talebinde Bulununuz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task