Skip to main content

AccessTr.neT

Farklı Raporlar Toplama

Farklı Raporlar Toplama

Çözüldü #1
Merhabalar, yapmış olduğum Access veritabanında ki raporlarımda ki toplamlarımı bir formda göstermek istiyorum. 10 tane farklı form raporlarım var bunların genel toplamını başka bir formda göstermek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim acaba ?? Raporlarımın hepsinin kendi toplmaları var kırmızı ile yazılanlar bunların toplamını da farklı bir form yapıp orada göstermek istiyorum .. Yani bir nevi genel toplam gibi birşey..Yardımlar için teşekkür ederim şimdiden..
.rar aktarmaa.rar (Dosya Boyutu: 71,44 KB | İndirme Sayısı: 13)
Çözüldü #2
Sanırım aynı konuda açtığınız diğer konuyu yanlışlıkla açtınız. Diğer konunuz silinmiştir.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #3
Sayın Remalex20 Bu şekilde işinize yararmı.

Sizin örneğinizde gereksiz birsürü tablo, form ve rapor var bence bunlara gerek yok

Örneği inceleyiniz Forumdaki örneklerimizden de yararlanarak dahada geliştire bilirsiniz.

Kolay gelsin...
.rar aktarmaa.rar (Dosya Boyutu: 79,99 KB | İndirme Sayısı: 24)
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Çözüldü #4
Sayın Puletin yardımınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Benim birden fazla form , rapor yapma amacım her müşteriyi ayrı ayrı görüntelemekti. Onları da yeni bir boş form yapıp ana sayfa şeklinde her biri için ayrı butonlarla çağırıyorum. Her bir müşterinin kendi raporunu çıktı alabileceğim. Amacımda o raporlarda ki kalan toplamlarını ana sayfa olarak kullanacağım formdaki ekranda göstermekti. Yani programı ilk açtığımda görünün ana girişimde toplam alacağımı da görmek. Ama araştırdığım uğraştığım kadarıyla farklı formlardan veya farklı raporladan bir bütün yapamıyorum; yada acemi olduğum için beceremiyorum.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da