Skip to main content

AccessTr.neT

Açılan kutu boş ise görünmesin

Açılan kutu boş ise görünmesin

Çözüldü #1
selamlar örnek dosyamda alkitap ve türü isimli 2 tane açılan kutu var yeni kayıt ekle dediğimde alkitap bölümünden seçimi yaptıktan sonra türü bölümünde seçilecek bir şey yok ise yani türü bölümü boş ise türü bölümünün görünür olmamasını istiyorum. yani yeni kayıt dedikten sonra kitap bölümünde "adı aylin" i seçtiğimde türü bölümünde seçenek olmadığı için tamamen görünmemesini istiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
.rar Database1.rar (Dosya Boyutu: 26,86 KB | İndirme Sayısı: 6)
Çözüldü #2
Formunuzun kodlarını;
Private Sub AL_KITAP_AfterUpdate()
Dim tur As String
tur = Me.AL_KITAP.Column(1)
If tur = "" Then
Me.TURU.Visible = False
Else
Me.TURU.Visible = True
End If
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acRecordsMenu, 5, , acMenuVer70
End Sub

Private Sub Form_Current()
On Error Resume Next
Dim tur As String
tur = Me.AL_KITAP.Column(1)
If tur = "" Then
Me.TURU.Visible = False
Else
Me.TURU.Visible = True
End If
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acRecordsMenu, 5, , acMenuVer70
End Sub
şeklinde değiştirdim.
örnek ektedir.
kolay gelsin
.rar Database_cskn.rar (Dosya Boyutu: 30,84 KB | İndirme Sayısı: 23)
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
Çözüldü #3
çok teşekkür ederim, şu an örneği esas formuma uygulamaya çalışıyorum. bittiğinde bilgi veririm.
Çözüldü #4
tam istediğim gibi olmadı, sebebi verilerin alındığı sorguda grupla var "alkitap" açılan kutuyu iki sutunlu yaptığımızda gurupla özelliği olmuyor, yazmış olduğun kod bölümünde tur değerini form üzerine eklediğim liste kutusundan alabilirmi, liste kutusu boş ise görünmesin şeklinde.
.rar Database_cskn.rar (Dosya Boyutu: 32,57 KB | İndirme Sayısı: 10)
Çözüldü #5
aynı alanı forma 2 sefer dahil edersen olmaz,alanın durumunu güncelleştirince tılsım bozulur Img-grin sorguda grupla işeminden sonra kitap alanını artan sıraya göre sıralayabilirsiniz
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
Çözüldü #6
syn bestof89;
örneği 2.mesajdaki güncelledim.lütfen tekrar indirip test ediniz.

yaptığım işlem şu tablonuza TURLER adında bi alan ekledim ve açılan kutudan kitap seçilince alana veri girişi yapılmasını sağladım.gizleme ve gösterme işinide eklediğim alana göre ayarladım,alan gizlidir çalışma anında göremezsiniz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da