Skip to main content

AccessTr.neT

tek formda iki kısıt verme

tek formda iki kısıt verme

Çözüldü #1
merhabalar
karne programına devam ederken , bir noktada daha takıldım
TBLDEGERLENDIRME formum 2 kısımdan oluşmakta , 1. kısım üst taraftaki öğrenci sabit bilgileri (OGRENCI_GIRISI formundan kaydedilen bilgiler çağrılıyor) , rehber yardımı ile OGRENCI_SABIT tablosundan bilgiyi getiriyorum , 2. son ödev bilgileri kısmına ise elle kayıt girip kaydediyorum , sorum şu ;
yukardan 1 numaralı öğrenciyi seçtim , bu öğrenci için 1.2.3. hafta bilgileriniz girdim , 2 numaralı öğrenciyi çağırdığımda yine 1.2.3. hafta bilgilerini girmek istiyorum ve hafta karşısındaki listeden 1 numaralı öğrencinin 1. hafta bilgisini seçtiğimde yukarı öğrenci bilgilerinin , aşağa ödev bilgilerinin gelmesini istiyorum

sanırım biraz karışık oldu ama , daha basit nasıl anlatılır bilemiyorum Icon_rolleyes

.rar Nes_karne_2011.rar (Dosya Boyutu: 229,96 KB | İndirme Sayısı: 16)
Çözüldü #2
TBLDEGERLENDIRME formuna bir alt form ekleyin ve kayıtlar DEGERLENDIRME tablosundan gelsin.
Saygılar, iyi çalışmalar.
Kod, formül vs bilmek önemlidir ama mantığını yürütebilmek, nerede ve nasıl kullanılacağını bilmek daha önemlidir.
Çözüldü #3
Alt form ekledim , kodları düzenledim ama program kitlendi
iki alt form olduğu için mi anlayamadım
başka yöntem yokmudur ?
teşekkürler
Çözüldü #4
herkes çok mu yoğun ? ben istediğimi anlatamadım mı ? Fur

Img-cray
Çözüldü #5
Alıntı:yukardan 1 numaralı öğrenciyi seçtim , bu öğrenci için 1.2.3. hafta bilgileriniz girdim , 2 numaralı öğrenciyi çağırdığımda yine 1.2.3. hafta bilgilerini girmek istiyorum ve hafta karşısındaki listeden 1 numaralı öğrencinin 1. hafta bilgisini seçtiğimde yukarı öğrenci bilgilerinin , aşağa ödev bilgilerinin gelmesini istiyorum

2. öğrenci derken birden yine birinci öğrenciden bahsediyorsunuz. Ne olduğunu anlamak tecrübe ve şansa kalabiliyor bazen. Lütfen Site Kuralları nı okuyunuz. Orada bahsetmiş olduğu gibi açık, net ve örneklendirerek anlatınız.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #6
tekrar merhaba
degerlendirme farmunda değişiklik yaparak tekrar programı düzenledim
hafta nın güncelleme olayında yazdığım Sql cümlesini Access te nasıl yazabilirim ?
okul numarası ve hafta kısıtı vererek bilgileri getirme işlemini yani

teşekkürler
.rar M_Nes_karne_2011.rar (Dosya Boyutu: 82,21 KB | İndirme Sayısı: 2)
Son Düzenleme: 15/09/2011, 16:01, Düzenleyen: neslinet.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task