Skip to main content

AccessTr.neT

Rehberden seçip forma getirdiğim bilgiler siliniyor

Rehberden seçip forma getirdiğim bilgiler siliniyor

Çözüldü #1
merhaba
bir karne programı yapıyorum 2 tane sorum var
1-progmramda "ÖĞRENCİ_GİRİŞİ" formunda ekrana kayıtlarımı giriyorum , kaydet butonu ile kaydediyorum , rehberden girdiğim kaydı çift tıklayarak ekrana çağırıyorum , kayıtlarda bir düzeltme yapmadan YENİ butonuna basıyorum , rehberi tekrar açtığımda o kayıt görünmüyor
2-okul numarası hiçbir zaman tekrar etmemesi lazım , yani içerde table da olan bir kayıt var ise , aynı numarayı girdiğimde uyarmasını ya da girdiğim numaraya ait adı soyadı, sınıf,okulu bilgilerini ekrana getirmesini istiyorum

şimdiden herkeze teşekküler
.rar Nes_karne_2011.rar (Dosya Boyutu: 286,03 KB | İndirme Sayısı: 6)
Çözüldü #2
Çünkü aslında yeni kayıt için boş bir satır çağırmıyorsunuz. Sadece metin kutularının içindeki yazıları silmişsiniz:

KUTU = ""
ADISOYAD = ""
SINIFI = ""
OKUL = ""

Yeni bir kayıt için aşağıdaki kodu kullanın:

DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

İkinci sorunuz için önce şunları inceleyin:

Mükerrer kayıt engelleme hakkında
mükerrer kayıt

Anahtar fonksiyonlar DCount ve Dlookup olacak.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
teşekkürler cevap için ,
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec kodunu denedim , bunu koyduğumda , aynı kayıttan iki kere oluşturuyor

verdiğiniz linkleri de bugün saat 9 dan itibaren inceliyorum ama örnekler çok karışıktı ve yaptığım işlemlerde başarısız oldum Img-cray
ilk defa kullanacağım bir uygulama olduğu için tam anlayamadım
Çözüldü #4
Çünkü kaydet tuşunun kodlarında da ekleme işlemi yapmışsınız. Formdaki metin kutularında en ufak bir değişiklik yaptığınızda zaten kaydetme işlemi yapılır. Siz Kaydet butonundaki:
1- kodları silip
2- açık metin kutularını kilitleyip
3- son kayda giderek

daha basit bir yol izleyebilirsiniz.

Ayrıca her yerde

'KUTU = ""
ADISOYAD = ""
SINIFI = ""
OKUL = ""

komutlarını kullanmışsınız. Bunlar ile metin kutusunun içindeki bilgileri silersiniz kayıtlarınızı kaybedersiniz. Form Yüklendiğinde ve Geçerli olduğunda bu işi yaptırıyorsunuz çok dikkat edin.

Ekteki örneğinizi inceleyiniz.
.rar Nes_karne_2011_alpeki99.rar (Dosya Boyutu: 139,92 KB | İndirme Sayısı: 11)
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #5
ilginize teşekkürler öncelikle
SQL de hep böyle yapıyoruz , o yüzden bende böyle yazmıştım ekranı temizlemek için
gönderdiğiniz programda rehberden kaydı çağırıyorum , bir değişiklik yapıyorum , kaydet demeden yeni butonuna bastığımda o değeri kaydediyor, yeni bir kayıt girip kaydet butonuna basmadan , yani butonuna basıncada kaydediyor
text alana girdiğim herşeyi sorgusuz kaydediyor, ben kaydet dediğimde kaydetmesini istiyorum
bunu nasıl engellerim ?

Son Düzenleme: 09/09/2011, 15:59, Düzenleyen: neslinet.
Çözüldü #6
Aktif Arama - Formdaki Kritere Göre Başka Formda Kayıt Bulmak Video Ders - 1 konusunda yer alan videonun altındaki eklenti dosyasını inceleyiniz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task