Skip to main content

AccessTr.neT

Access'te Bir Hücre İçinde Çoklu Satır Yapma

Access'te Bir Hücre İçinde Çoklu Satır Yapma

Çözüldü #1
Merhaba,

Eklemiş olduğum klasördeki Access veritabanı, yine aynı klasördeki Excel çalışma kitabından aktarılarak oluşturuldu. Fakat şöyle bir sorun var ki, excel'de aynı hücre içinde bulunan çoklu satırlar, access'e aktarılırken tek satır halinde aktarılıyor. Benim ihtiyacım olan şu ki, ekteki Access dosyasında "." ile ayırdığım verileri, aynı Field içerisinde yeni bir satır olarak başlatmak mümkün mü? Kodla yapılabileceğini duydum ama acemi bir Access kullanıcısı olduğumdan yardıma ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz?
.rar 2.rar (Dosya Boyutu: 17,3 KB | İndirme Sayısı: 19)
Çözüldü #2
Alan türü Metin yerine Not olmalı. Ayrıca Not yapıldıktan sonra alan özelliklerinden Metin Biçimi ayarı Zengin Metin olmalı.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
Dediklerinizi yaptım ama yine olumlu sonuç alamadım. Siz yolladığım dosya üzerinde deneyip olumlu sonuç alabildiniz mi?
(08/09/2011, 09:26)badmad34 yazdı: Dediklerinizi yaptım ama yine olumlu sonuç alamadım. Siz yolladığım dosya üzerinde deneyip olumlu sonuç alabildiniz mi?

Özür dilerim, şimdi oldu. Ben yanlışlık yapmışım. Çok teşekkürler yardımınız için.
Son Düzenleme: 08/09/2011, 09:30, Düzenleyen: badmad34.
Çözüldü #4
Evet test ettim. Dediğim gibi önce alanı NOT yapacaksınız sonrada alanın özelliklerinden Zengin Metin seçeceksiniz. Size soru sorunca Evet butonuna tıklayacaksınız.

[Resim: 1z35o5j.png]
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task