Skip to main content

AccessTr.neT

Düz Yazı (Word de yazılır gibi)

Düz Yazı (Word de yazılır gibi)

Çözüldü #1
Selamlar
Arkadaşlar Access de normal düz yazıyı listedeki tüm kişiler adına yazdırmak istiyorum.

Örneğin : Normal bir metin yazım var
altında da
ADI SOYADI :
TC KİMLİK :
var bu adı soyadı ve tc kimlik yerlerine liste kutusundan seçtiğim kişinin bu bilgileri gelecek , Nasıl yapılabilir

Saygılar
Çözüldü #2
sorgu ile yapabilirsin
tablondan kullanacağın alanları sorguya al sonra bir deyim oluştur metinleri " ile başlat " ile bitir, metnin arasına istediğin alanları & [alan] & şeklinde al

benim kullandığım örneğim aşağıda

Deyim1: " Kurumumuzun sözleşme ile kiralamış olduğu hizmet araçlarından, biriminiz emrinde görev yaptığı tespit edilen " & [Plaka No] & " Plakalı aracın " & [CezaTarihi] & " tarihi " & [CezaSaati] & " sularında, " & [Ceza Yeri] & "' nda Karayolu Trafik Kanu'nun " & [CezaMaddesi] & ". maddesini ihlal ettiği tespit edilmiş olup; Plakasına " & [CezaTuatarı] & " TL lik trafik cezasının kesilmiştir. Söz konusu cezanın ödenerek, ödendi makbuzunun asıl suretinin Müdürlüğümüze gönderilmesi hususunda gereğini arz ederim."

sanırım fikir vermesi açısından faydalı olmuştur.
Toprağa her türlü kötü şey atılmasına rağmen
Topraktan hep güzel şeyler biter . (Akşemseddin)
Çözüldü #3
Selamlar,
İlginize teşekkür ederim. Ama Access konusunda bu sizin dediklerinizi yapacak bilgiye sahip değilim. Zaten bu şekilde yardım alarak birşeyler öğrenmeye çalışıyorum.

Saygılar
Çözüldü #4
Bilmiyorum başka nasıl tarif edebilirim ama örneksiz sorunuza ancak bu tarif olurdu.
Örnek eklerseniz fırsat bulunca (bu akşam olma ihtimali zayıf muhtemelen yarın sabah) bakıp onun üzerinden dilimin döndüğünce anlatmaya çalışırım.
Son Düzenleme: 03/08/2011, 19:32, Düzenleyen: iscinar.
Çözüldü #5
ekli örneğe bir bakarmısınız?
.rar metin yazdır.rar (Dosya Boyutu: 22,68 KB | İndirme Sayısı: 32)
Çözüldü #6
Selamlar ,
Teşekkür ederim ilginize

Access üzerinde anlatamadım ama istediğimi Word de göstermeye çalıştım.

Saygılar
.rar örnektir.rar (Dosya Boyutu: 3,11 KB | İndirme Sayısı: 17)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da