Skip to main content

AccessTr.neT

bağlı çerçeveyle filtreleme yapmak

mehmetb84
mehmetb84
5
1868

bağlı çerçeveyle filtreleme yapmak

MErhaba arkadaşlar, Kur@l arkadaşımız sayesinde seçim kutusunı çerçeve içinde kullanarak, kayıtları filtrelemeyi öğrendim.Yani ekteki dosyada kayıtlar gelen, giden,gelen+giden ayrımına göre filtrelenebiliyor.Fakat 2 farklı konuda süzme işlemini nasıl yapacağım konusunda sorum olacak.
Örnekte taslak halini göreceğiniz üzere,kayıtların ithal ihraç ve iç piyasa olmaları yanında gelen giden şeklinde süzülmelerini yani çerçeveleri iç içe nasıl ekleyeceğiz.5 ayrı seçim kutusu ekleyere mantıken olmuyor çünkü örneğin ithal mallardan gelenleri süzmek istiyorum, yada giden mallardan iç piyasa olanları görmek.Yani seçeneklerden 2sini işaretlemem gerekecek.İşin bir diğer boyutu kod yazılımı,if lerin içine mi eklenecek yoksa ayrı ayrı çerçeve yapılıp mı yazılacak. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim,çok teşekkürler şimdiden.
.rar Veritabanı[email protected] (Dosya Boyutu: 45,27 KB | İndirme Sayısı: 18)
Kriter olarak Gelen içinde "larmadepo" yazılmış, giden içinde "larmadepo" yazılmış, uygulama gelen ile gideni nasıl ayırt edecek?
Güncel...
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

eğer gelen kutusu içinde larmadepo yazıyorsa, o ürünün geldiğini, sevkyeri-giden böl
ümünde larmadepo yazıyorsa o ürünün gittiğini belirtir.buna göre yapabilir miyiz?
(05/09/2011, 17:51)mehmetb84 yazdı: eğer gelen kutusu içinde larmadepo yazıyorsa, o ürünün geldiğini, sevkyeri-giden böl
ümünde larmadepo yazıyorsa o ürünün gittiğini belirtir.buna göre yapabilir miyiz?

Bende mi bi yanlışlık var bilmiyorum ama şu gelen giden olayını örnek üzerinde tablo adı ve alan adı belirterek açıklayabilir misin?
t_hambezgönderilen tablosundan ve formundan bahsediyoruz. "giden_sevkyeri" alanı "larmadepo" olduğu zaman ürünn gitmiş olduğunu, "giden_geldiğiyer" alanı "larmadepo" olduğu zaman da ürünün gelmiş olduğunu anlamamız gerekiyor.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da