Skip to main content

AccessTr.neT

değerlerin aynı olması

değerlerin aynı olması

Çözüldü #1
Şimdi Bir sorum daha olucak.Ben kendi veri tabanıma uyguladım güzelde oldu. Fakat bir ürünü seçip hesapla yaptığımda hesaplıyor kaydet dedığımdede kaydediyor. Yeni kayıt ekle dediğimde yeni kayıt için yer açılıyor aynı işlemleri yapıyorum ilk yaptıgımdakine göre farklı bir ürün seçiyorum fakat 1.de 2.de aynı ürün oluyor.

örneklerle anlatayım
mesele ilk anakart modeli alıcak yapıyorum adedını gırıyorum hesapla dıyorum. hesaplıyor kaydetdıyorum asagıdakı lıstede gozukuyor. yenı urun ekle diyorum + işaretli buttona tıklıyorum. yenı urundede monitör modeli alıcak mesela. ondada aynı işlem leri yapıorum kaydet dedıgımde ilk urunde monitör oluyor.

veri tabanı içinde frm_urun tablosu.
.rar jupre.rar (Dosya Boyutu: 996,74 KB | İndirme Sayısı: 15)
Çözüldü #2
Sayın jupre uygulamanızı hızlıca inceleyince bazı hatalarınız ile karşılaştım:

1- Her ürün türü için tablo açmak yanlıştır. Anakart, ekrab kartı, ram vs. için ayrı tablo açmışsınız. Ürünleriniz için bir tablo yeterlidir. Ürünlere ait değişken özellikler çok elzem ise farklı bir tablo yapılabilir ancak bu uygulama için gerek olduğunu düşünmüyorum.

2- Yeni ürün ekleme tablonuz frm_urun formunuzun kaynağı. Tablonuzda her kaydı birbirinden ayıracak ve en önemlisi diğer tablolarla bağlantı kuracak olan Birincil Anahtar (Otomatik Sayı türünde) alanınız yok.

3- frm_urun formunuzda ayrıntıları gösterdiğiniz Liste21'in (bkz. Ölümcül Hatalar ) içinde Sorgu Kaynağı özelliğinde 1 ve 2 numaralı sütünlar tablodan okumuyor. Form üzerinde yer alan uruntutuacilan ve urunturuadiacilan denetimlerinden aldığından her kayıtta seçtiğiniz değer gözüküyor. Bu açılan kutular değerlerini tablodan alırsa sorun kısmen ortadan kalkacaktır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
Peki dediklerinizi çok iyi anladım teşekkür ederim fakat ben bunları tek tabloda toplamaya çalıştım mesela anakartdan 5 6 tane farklı model var diyelim bunları tekrar anakartda açılan kutulara getiremedim. ufak bı ornek yaparsanız ben onu öğrenerek kendı verı tabanımda uygularım. ilginiz için teşekkürler.
Çözüldü #4
Img-grin) Access'e ilk merak duymam, açtığım bilgisayar satışl mağazasının hemen bitişiğindeki veteriner arkadaşımın "bana şu ilaçların stok durumu için bir program yapsana" şeklndeki ricasıyla başlamıştı. Orada yalan yanlış tablolar oluşturmuş ve deneme yanılma ve biraz da bodozlama yöntemleriyle kör-topal bir program(!) yapmıştım. Oradak tablolardan birinin adı "ilaçlar"dı. Daha sonra yaptığım bir sürü programı, sanki tablo tasarlamak çok zor işmiş gibi bu yapı üzerine kurdum ve hemen hepsinde nostaljik olarak "ilaçlar" tablosu aynen yer aldı. Burada da aynı tabloyu görünce bir hoş oldum valla.. Img-grin Img-grin Img-grinHalay
Temel olarak benim Pc Satış programını aldığınızı görüyorum da ben bu programı ne zaman sitede yayınlamışım onu hatırlayamıyorum. Sizinle tanışıyoruz da elden falan mı verdim bu programı yoksa sitede yayınladığımı mı unuttum. Eeee yaş 46 artık. Unutkanlık başlamıştırImg-grin)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Çözüldü #5
Bende siteden altım saten üzerinde oynama yapıyorum Img-grin) baya görsel ve kodsal olarak değiştirdim Img-grin) ellerinize sağlık hocam ama. Img-grin))

Temel olarak benim Pc Satış programını aldığınızı görüyorum da ben bu programı ne zaman sitede yayınlamışım onu hatırlayamıyorum. Sizinle tanışıyoruz da elden falan mı verdim bu programı yoksa sitede yayınladığımı mı unuttum. Eeee yaş 46 artık. Unutkanlık başlamıştır)

Yok başka bi arkadaş yayınlamış ondan indirmiştim. o arkadaşta burdaki hocalardan yararlanarak toplamış saten nerden nereye Img-grin) paylaşımlar için emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkur edıyorum Img-grin
Son Düzenleme: 16/07/2011, 12:48, Düzenleyen: jupre.
Çözüldü #6
Sn jupre il ilçe diye forumda arama yaparsanız; sanırım probleminizi çözebilirsiniz.
Saygılar...

https://accesstr.net/attachment.php?aid=5258
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task