Skip to main content

AccessTr.neT

Evrak Takibi Yardım

Evrak Takibi Yardım

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar,

Bir ufak çaplı bir evrak takip zımbırtısı hazırladım, fakat şöyle bir sorunum var; ARA / DÜZELT'e tıklayıp oradan seçmek istediğim isime tıklayınca EvrakTakip formuna o seçilen kişiye ait evrak bilgilerini getiriyor, fakat ne olduysa, ben alt formun içerisine ID' sütununu ekleyince sapıttı. Hangi isme tıklarsam tıklayayım ilk kaydı ya da başka bir kaydı getiriyor.

Yardımcı olabilirseniz sevinirm, şimdiden teşekkürler.
.rar evrak_takip_zihniates.rar (Dosya Boyutu: 48,06 KB | İndirme Sayısı: 75)
Son Düzenleme: 05/07/2011, 14:31, Düzenleyen: zihniates.
Çözüldü #2
Formun Load olayına :

DoCmd.Maximize
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

yazdığınız için ilk kayıda gidiyor.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
ama formun açılışta boş gelmesini istiyorum o yüzden acNewRec diye geliyor ne yapayım?

Bir de sanırım size tam sıkıntımı anlatamadım, düzenle/ara ya tıklayınca çıkan isimlerden herhangi birini seçip, EvrakTakip formunda bilgilerin görünmesi gerekiyor lakin hangi isime tıklarsam tıklayalım ısrarla gidip ilk kayıt, ya da alakasız bir kayıt geliyor.

Ayrıca, o kodu sadece o formda değil diğer bütün formlarda da var ama sıkıntı olmuyor.

Private Sub Form_Load()
DoCmd.Maximize
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

Eee yardımcı olabilecek kimse yok mu? Img-grin
Son Düzenleme: 05/07/2011, 10:17, Düzenleyen: zihniates.
Çözüldü #4
Düzenle/Ara formundan tıkladığım kaydı EvrakTakip formunda görüyorum bende bir sıkıntı yok.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #5
Alla alla bende neden sürekli, ilk kayıt görünüyor :S
Çözüldü #6
(05/07/2011, 10:26)alpeki99 yazdı: Düzenle/Ara formundan tıkladığım kaydı EvrakTakip formunda görüyorum bende bir sıkıntı yok.

Ben de denedim görünüyor. Ancak önce ID=x görünüyor sonra ilgili kayıt geliyor.

Bilgilerinize.....

Saygılar....
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task