Skip to main content

AccessTr.neT

ürün cinsine göre toplama

ürün cinsine göre toplama

Çözüldü #1
Değerli arkadaşlar,

Ekte örneğini eklediğim çalışmada, alt formdaki verileri guruplandırarak toplama işlemini gerçekleştiremedim.
Yani değişik tarihlerde; değişik ürünlerin çelik işlemi oluyor, bunların türlere göre toplamını alamadım.
ürün türüne, gün ve aylara göre çelik sayıları girildikten sonra, aylık (2 tarih arası), hangi üründen 1 ayda ne miktarda (kirim_miktari)
yapıldığını hesaplatmam gerekiyor.
Gerek TdsHarun'un gerek sayın Demiralın ve Sayın Sleadgeabın bu konudaki yazdıklarını dikkatle okumama rağmen hata yapıyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.
saygılarımla,
.rar cicek_sera.rar (Dosya Boyutu: 211,34 KB | İndirme Sayısı: 20)
Son Düzenleme: 26/06/2011, 19:20, Düzenleyen: derebeyi.
Çözüldü #2
Sayın Derebeyi;
Ekte iki tarih arası sorgu var, o sorguyuda istediğiniz yapılmıştır.
Kolay Gelsin.
.zip [email protected] (Dosya Boyutu: 32,12 KB | İndirme Sayısı: 27)
Çözüldü #3
sayın kur@l,
desteğiniz için teşekkürler ancak, listboxtan çiçek türüne tıklayıp günlük miktarı dikkat ederseniz altforma yazdırıyorum. Mümkünse, örneğin "turbo" adlı çiçekten 1 ayda toplam ne kadar çelik yapılmış ? bu değeri formda gösterebilmek istiyorum.
saygı ile,
Çözüldü #4
Sayın Derebeyi;
İstediğiniz şekilde düzeltilmiştir.
Kolay Gelsin.
.zip [email protected] (Dosya Boyutu: 46,47 KB | İndirme Sayısı: 30)
Çözüldü #5
Sayın Kur@l,
Duyarlılığınız için teşekkür ederim.
Hesaplatmalarda hata yok ancak, aynı gün içerisinde sadece bir çeşit çiçek kırımı olmuyor. Anlayacağınız, örneğin toplam 49 çeşidi olan çiçeklerin, örn. 10 değişik çeşidi kırım yapılabiliyor ve günlük kayıtları alınarak, ay sonunda aynı türden toplam kırım sayısı hesaplanıyor. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Galiba her ay için ayrı form düzenlemem gerekecek. Doğru mu düşünüyorum sizce ?

Saygılarımla,
Çözüldü #6
Sayın Derebeyi;
Ben bu meselenin kalan kısmını yarın iş yerinde hallederim. Ben sizin bu rraporu alt formda ve çiçek çiçek almak istediğinizi düşünmüştüm. Yarın sabah hallederim inşallah.
Kolay Gelsin.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task