Skip to main content

AccessTr.neT

Sorgulama ve yeni kayıt çıkma problemi

Sorgulama ve yeni kayıt çıkma problemi

Çözüldü #1
merhaba Arkadaşlar

Access 2007 kullanıyorum , ekte gördüğünüz gibi kayıt girmek istedğimde bir önceki kayıtı açıyor yeni kayıt çıkmıyor ve diğer hata ise sorgu sayfası yaparak eski kayıdı kapamak için düzenleme açıyorum ama eski kayıtları çıkarmıyor eksik makrolarmı giriyorum çözemedim bi türlü bi hatam var ama :S yardım edebilirmisiniz ?
.rar hasarlı bagaj.rar (Dosya Boyutu: 61,9 KB | İndirme Sayısı: 7)
Son Düzenleme: 14/06/2011, 22:58, Düzenleyen: cemalll.
Çözüldü #2
1.sorunuzun cevabı VERİ GİRİŞ formunuzun yüklendiğinde olayına yeni kayda git komutu eklemelisiniz
Private Sub Form_Load()
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec
End Sub

2.sorunuzu tam olarak anlayamadım,biraz daha detaylı anlatabilirmisin
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
Çözüldü #3
şöyle aktarıyım size sorgu tablosu yapıp onu forma çevirdim . o forma girildiğinde güncelleme yapılacak , yani bi kayıt açtım o kayıt 2-3 gün sonra kapama tarihi ve açıklama girilecek ,, bana lasım olan ise o kaydı bulup kapama ve açıklama yazmak için bilgilerin önüme gelmesi ve ben bilgilere ek olarak bişiler yazıp kapatmam . Bunuda sorgu tablo formu yaptım ama sorgu tablo formumda açtığım kayıtları çıkartamıyorum
Son Düzenleme: 14/06/2011, 15:26, Düzenleyen: cemalll.
Çözüldü #4
1. soruyu düzelttim çok tşk ederim kaldı bnm 2 problemim yardım etmenizi çok istiyorum ekteki dosyamı GÜNCELLEDİM . 1. hatam farkı tabloda agent isimleri var forma onu eklettim ama kaydederken kayıtlarda isimler çıkmıo örnektede deneyebilirsiniz. 2 problemim ise açtığım kayıtların güncellenmesi için açık kayıt formu yaptım ama açık kayıtları ekrana getiremiyorum lütfen yardım edebilirmisiniz
Çözüldü #5
Bir konuya birden fazla soru yazmayınız.
Alıntı:1. hatam farkı tabloda agent isimleri var forma onu eklettim ama kaydederken kayıtlarda isimler çıkmıo örnektede deneyebilirsiniz

formda agent yazdığın "Açılan_Kutu46"ya denetim kaynağı yazmamışsın.
- denetim kaynağını "AGENT" olarak değiştir.
- satır kaynağını aşağıdaki ile değiştir.
SELECT DISTINCT AGENT.AGENT
FROM AGENT;
- Sütun sayısı : 1
- Sütun Genişlikleri : Boş

Çözüldü #6
bu problemi de halleddim çok saolun . diğer prblem için ayrı konu açıyorum tşkler
Son Düzenleme: 16/06/2011, 02:36, Düzenleyen: cemalll.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da