Skip to main content

AccessTr.neT

Formda alanlar arasında "canlı"(anında) veri aktarımı

Formda alanlar arasında "canlı"(anında) veri aktarımı

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar,
Ekteki dosyamda da göreceğiniz üzere t_hambezgönderilen ana formumda "ürünadı" hanesine herhangi bir giriş yaptığım zaman,t_ürünler alt formunun "ürünadı" hanesine canlı olarak anında aktarılıyor.Fakat bir diğer alt formum olan Müşteriler alt formunda bunu sağlayamıyorum.Ancak kayıtları gezdikten sonra aktarımı yapıyor. Anında aktarımı yapmak için ne yapmam gerekli.

Lütfen nasıl yaptığınızı anlatın,çünkü bu orjinal veritabanım değil sizin yardımınızla çözümlersem orjinalinde önerdiğiniz değişikliği yapacağım.

İlgilerinize şimdiden teşekkür ederim.
.rar sistemtakip.rar (Dosya Boyutu: 444,98 KB | İndirme Sayısı: 14)
Çözüldü #2
1-liste48 in satır kaynağını;
SELECT t_hambezgönderilen.G_Anahtar, t_hambezgönderilen.giden_ürünadı AS [Ürün adı], t_hambezgönderilen.giden_hambezmt AS Metraj, t_hambezgönderilen.[giden_sevk yeri] AS [Sevk Yeri], t_hambezgönderilen.[giden_bez tarihi] AS [Gön Tarihi], t_hambezgönderilen.giden_irsaliyeno AS [İrsaliye no], t_hambezgönderilen.giden_geldigiyer AS [Geldiği yer]
FROM t_hambezgönderilen
WHERE (((t_hambezgönderilen.giden_ürünadı)=[Formlar]![t_hambezgönderilen]![giden_ürünadı]));
şeklinde değiştirin
2-Giden ürünadı(açılan kutu) güncelleştirme sonrası olayına;
Private Sub giden_ürünadı_AfterUpdate()
Me.Form.Requery
Me.Liste48.Requery
End Sub
kodunu kopyalayınız.
kolay gelsin

GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
Çözüldü #3
anlatamadım galiba, liste kutusunun değil sağ taraftaki "müşteriler alt formu" yazan formda yapmak istiyorum aktarımı.
Çözüldü #4
çok özür dilerim ben yanlış anladım
onada bakayım
projenizi tam olarak paylaştınız mı?bazı form veya sorgularda eksiklik var sanırım.Şimdi iş çıkış saati akşam yada yarın bakmaya çalışacağım
GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
Son Düzenleme: 01/06/2011, 18:32, Düzenleyen: Coskun0559.
Çözüldü #5
sipariş tarihi olduğu gibi aktarılıyor fakat sipariş numarası nedense aktarılmıyor,onu çözemiyorum.
Çözüldü #6
Ürünler alt formunu ne için kullanıyorsunuz? Ürün adı seçince özelliklerini görmek için mi?
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da