Skip to main content

AccessTr.neT

Ekleme sorgusu problemi

benexol
benexol
1
1358

Ekleme sorgusu problemi

Merhaba arkadaşlar. Siteye yeni üye oldum. Access konusunda da henüz yeni sayılırım. Ama Access o kadar güzel bir uğraş ki bu hastalık!! gittikçe daha da artıyor benim için.Bu arada işyerinde kullanmak amacıyla bir de basit bir veri tabanı yapmaya çalışıyorum.Ama takıldığım birçok nokta var. Bunlardan biri de sorgulama ile ilgili. Ekte gönderdiğim örneğimde gün içersinde gelen mesajların kayıt numarasına göre ve seçtiğim tarih aralıklarında hangi birime gelmişse kayıt numaraları o birimin altına gitmesini istedim. Bunun için tablolar kısmında bir dağıtım tablosu oluşturdum. Ekleme sorgusuyla da bu tabloya verileri göndermek istedim. Seçtiğim tarih aralığında o gün gelen mesaj numaraları şubelerin altına gidiyor ama,o gün içersinde gelen mesajlara ait tüm kayıt numaraları tablodaki bütün birimlerin altına gidiyor. İstediğim: Seçili tarih aralığında hangi birime mesaj gelmişse o kayıt numarası tabloda ilgili birimin altında gözüksün...
Daha önce bunu seçme sorgusuna bağlı olarak form ve rapor olarak ta denedim ama bu kez de her birim için tek tek tarih soruyordu. Bu yöntem bana daha mantıklı geldi ama sorunum numaraların tüm şubelerin altında gözükmesi. Bo konuda yapmak istediğim Excel tablosunu ekte gönderdim.Yardımcı olursanız sevinirim.
.rar denemem.rar (Dosya Boyutu: 415,44 KB | İndirme Sayısı: 9)
.rar MESAJ DAGITIM CIZELGESI.rar (Dosya Boyutu: 1,93 KB | İndirme Sayısı: 6)
Son Düzenleme: 09/05/2011, 17:52, Düzenleyen: benexol.
Bu konuda kaç gündür kitlendim kaldım. Her yolu denedim olmadı.Arkadaşlar bir yardım etseniz...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task