Skip to main content

AccessTr.neT

Seçilen veriyi başka forma aktarma

Seçilen veriyi başka forma aktarma

Çözüldü #1
Merhaba üstadlar

Programda bi yerde takıldım bi türlü çözemedim size sormak istiyorum
örnekte; Frm_Girenmalkaydet formu ile kaydettiğimiz bilgilerde yanlışlık yaparsak düzeltmek için bir form açalım diye düşündüm "Düzenle" butonuna tıkladığımız zaman bilgileri düzenle diye bir formumuz açılıyor içinde kaydettiğimiz material bilgileri bulunuyor buraya kadar problem yok

sorun listeden seçtiğim bilgiyi güncellemekte ben bu işlemi bağımsız olsun istiyorum yani ben komut vermeden hiç bişey yapmasın ADO ile güncelleme işlemini yapıcam,, bilgileri çekmek için ADO kullanayım dedim beceremedim öyle kaldım . listeden seçtiğim materialin ID numarasını forma aktarıyorum fakat diğer bilgilerini gösteremiyorum

nasıl yapabiliriz acaba bunu yanlış yoldamıyım yoksa kafam karıştı yardımınıza ihtiyacım var. Icon_rolleyesIcon_rolleyesSaddImg-cray
.zip paketleme.zip (Dosya Boyutu: 638,63 KB | İndirme Sayısı: 11)
Çözüldü #2
Saygın;
Önce ne anladığımı söyleyeyim.
Frm_GiremMalDuzenle formunda listeliyorsun. Burada listeden seçtiğini Seçileni düzenle dediğinde Form2 açılıyor. Buraya seçtiğin kayda ait bilgilerin gelmesini istiyorsun. Doğru mu?
Hayri16, 12-11-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #3
evet hayri bey ama bağımsız olacak "Form2" deki veriler yani değişikliği butona tıkladığımda ADO ile kaydedicek
Çözüldü #4
O kısım sonraki olay. Önce getirelim.
txtmaterial = Forms!Frm_GirenMalBilgiDuzenle!List10.Column(2)

Yukarıdaki kod txtmateriale list10 da 2.columnda bulunan bilgiyi atar.
Diğerlerini de sırayla yapabilirsin.
Hayri16, 12-11-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Çözüldü #5
Tamamdır hayri bey ben bunu denemiştim ama yanlış yapmışım demekki , şimdi oldu "form2"nin 'form yüklendiğinde' olayına yazdım sonuç başarılı teşekkürler yol gösterdiğiniz için . saygılar
Çözüldü #6
Hayri bey çok teşekkürler sorunu hallettim gayet güzel gösteriyor kayıtları kaydetme olayında bi problem çıkacağını zannetmiyorum onun üstesinden gelirim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task