Skip to main content

AccessTr.neT

Rapordaki veriler ekranda görünsün; ama yazıcıda çıkmasın.

Rapordaki veriler ekranda görünsün; ama yazıcıda çıkmasın.

Çözüldü #1
Merhaba değerli arkadaşlar.
Ekteki örnekte makbuz yazdırmak için bir tane rapor tasarladım. Ama makbuzları matbada bastırdığımız için. haliyle birçok yerler hazır basılı geldi. ( mesela adı soyadı , tahsildar vb. yeşil yazılmış yerler.) Biz bu yeşil yazılmış olan yerlerin yazıcıda yazılmasını istemiyoruz. Yani benim raporumda ekranda herşey görünecek ama yazıcıya gönderdiğimde sadece siyah olan yazıların çıkmasını istiyorum.
.rar rapor_mehmet_akif.rar (Dosya Boyutu: 33,09 KB | İndirme Sayısı: 15)
Ne irfandır veren ahlaka yükseklik ne vicdandır.
Fazilet hissi insanlarda Allah korkusundandır.
Çözüldü #2
Rapor üzerinde bu yeşil yerleri kim hazırladı?
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
Ben kendim hazırladım sayın Alpeki99 hocam. Yani raporda oralarda görünecek ama. sadece yazıcıya gönderdiğimizde yazılmasını istemiyorum. Çünkü makbuzları matbaya bastırırken bu yeşil olan yerler zaten basılı ve renkli olarak geldi.
Çözüldü #4
Yeşil olan yerleri gizlersen ya da silersen sadece siyah yerler kalacaktır ve kağıda o şekilde basılacaktır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #5
Ama Estetik olarak güzel gözel görünmesi için Yani makbuzu yazdırmadan önce önizleme yaptıklarında makbuzun yazılmış halini görmelerini istiyorum ekranda sayın alpeki hocam. Bunun başka bir yöntemi yokmu. Ben gizleme yöntemini denedim. Ama önizlemede de görünmedi. Bu yüzden başka bir yönten arayışına girdim Img-grin
Çözüldü #6
Raporlarla hiç işim olmadı bugüne kadar çok anlamamda ben tavsiyede bulunayım belki daha iyi tavsiye verende çıkar.

Raporu tasarım görünümünde açtım. Rapor Üst Bilgisi, Ayrıntı vb. tüm bölümlerin özelliklerinde Yazıldığında kısmı var. Bu bölümün kodlarına gizlemek istediğin etiketlerin adını yazabilirsin.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da