Skip to main content

AccessTr.neT

Açılmayan Form

Açılmayan Form

Çözüldü #1
Selamlar.Benim yapmak istediğim çalışmada 2 adet tablom var. 2 adet te formum var.Ben form 1 e bir buton atıyorum ve
tıklanınca form 2 nin açılmasını istiyorum.Fakat nedense olmuyor.Butonun ayarlarını yaparken "FORM AÇ" ayarlarınıda yapıyorum fakat hata veriyor.
dosyam ektedir.
Teşekkürler.
.rar SORU.rar (Dosya Boyutu: 46,57 KB | İndirme Sayısı: 12)
Çözüldü #2
Sizin dosyanızda bir sıkıntı var galiba. Bende de kodlar çalışmıyor. Boş bir veritabanı oluşturup orada deneyin.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #3
evet dosyanız bozuk yeni dosya açıp tablo ve formları yeni dosyanıza import etmenizi öneririm.
Murat YANDEMİR ( PyramiD YAZILIM Uluslar Arası Nakliye Programları )
Bilgisayar Programcısı (1989'dan beri)

+rep Yollar biter Access bitmez. +rep
Çözüldü #4
(31/01/2011, 03:51)alpeki99 yazdı: Sizin dosyanızda bir sıkıntı var galiba. Bende de kodlar çalışmıyor. Boş bir veritabanı oluşturup orada deneyin.

Selamlar.Sayın Hocalarım, dediğiniz gibi yapmak istedim.Yeni bir veritabanı açtım.
Dış veri al=> tümünü seçtim.Fakat yine hata veriyor.
Benim bu çalışmadaki amacım şu idi : Bir form açılsın,bu formda 5 tane buton olsun,
Bu butonlarda örneğin " Bu butona basarsanız ihale dosyaları açılır" "Bu butona basarsanız yazışmalar açılır" .... v.s
diye yazıp "İhale" butonuna basan kişiye yeni bir form açılmasını sağlayıp bu form sayfasına da 4-5 tane buton ekleyip
bu butonlara da "kereste ihale dosyaları", " Bilgisayar ihale dosyaları"... v.s PC deki adresleri
link verip açılmalarını sağlamak.Bu işlemi Excel de yapmıştım.Ama Access te yeni olduğumdan hem öğrenmek hem de
daha güzel bir arayüz oluşturmak için başladım.Yaptığım işlemler şöyle:
1) Önce bir tablo oluşturdum. 2) Daha sonra bu tabloya bir form bağladım.
3) Tablodan forma gelen bilgileri tasarım penceresinde iken form üzerinde görünmesini istemediğim için sildim.
4) Butonlar ekledim.İlk formdaki butondan istediği klasörü görmek isteyen kişi bu butona basıp 2. forma geçsin ve seçme yapsın istedim.
2. form gayet güzel çalışıyor.Fakat ilk forma eklenen butona basınca hata çıkıyor.Yeni veri tabanında da böyle eskisinde de böyle oluyor.
Yeni açtığım veri tabanına diğer dosyadan bilgi almak isterken çıkan resimleride ekliyorum.
Teşekkürler.
[Resim: xmv8lf.png]
[Resim: jh99wn.png]
[Resim: 2na3fbp.png]
Çözüldü #5
Tablolar, alanlar, formlar, raporlar vb. hiçbir yerde Türkçe karakter ve boşluk kullanmayın.

Yeni form açtırmak için :

Docmd.OpenForm "FORMUNADI"

komutunu kullanabilirsiniz.

Eğer projenizde çok ilerlemediyseniz yeni bir Access dosyasında baştan başlayın aksi takdirde Access Özel Programlar kategorisinde yer alan Stellar isimli program ile kurtarma işlemi gerçekleştiriniz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #6
Çok teşekkür ederim.Yardımınız için şu an aynı çalışmada denedim yazdıklarınızı.Komut çalıştı.Ben Access te yeni olduğum için çok iyi bilmiyorum komut vermeyi ama bi şekilde yaptım.Akşam tekrar detaylı bir şekilde çalışmaya başlıyayım.
Form açtırma veya diğer makro komutları ile ilgili bir konu sayfası öneriniz varsa orayı okuyayım.
teşekkürler.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da