Skip to main content

AccessTr.neT

Siparis numarası ve sorguya göre listeleme

Siparis numarası ve sorguya göre listeleme

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar bir satış tablosu oluşturdum forum ile beraber yalnız benim şöyle bir sıkıntım var. Şimdi bir müşteriye ait sipariş oluştururken sipariş numarası aynı fişte sabit kalmasın istiyorum ama bu sürekli artan oluyor bu böyle mi olmalıdır
İkinci sorum ise satış saffasında açılır kutudan müşteriyi seçiyorum ama forum içndeki alt forumun o kayıt ile eşleşmesini yapamıyorum bu nasıl olacak yardımcı olursanız sevinirim

Dosyam ektedir
.rar proje.rar (Dosya Boyutu: 24,46 KB | İndirme Sayısı: 13)
Çözüldü #2
örneginizi 2003 yaparsanız daha çok yardım alabiirsiniz sanırım birşekilde 2007 den ondan kurtulun bence Img-grin
Çözüldü #3
(30/01/2011, 21:41)C*e*l*o*y*c*e yazdı: örneginizi 2003 yaparsanız daha çok yardım alabiirsiniz sanırım birşekilde 2007 den ondan kurtulun bence Img-grin

tamam 2003 yaptım kardeş çok sağol

.rar proje2.rar (Dosya Boyutu: 16,6 KB | İndirme Sayısı: 13)
Çözüldü #4
Alt form ile açılan kutu ilişkisini örneğe bakarak anlaya bilrisiniz.
Sipariş numarasının sürekli artan olması normal çünkü Otomatik sayı olarak atanmış bir alan.
.rar proje2.rar (Dosya Boyutu: 24,22 KB | İndirme Sayısı: 22)
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Çözüldü #5
(31/01/2011, 00:23)Puletin yazdı: Alt form ile açılan kutu ilişkisini örneğe bakarak anlaya bilrisiniz.
Sipariş numarasının sürekli artan olması normal çünkü Otomatik sayı olarak atanmış bir alan.

hocam örneğe baktımda tam olarak nasıl yaptığınızı anlayamadım biraz açıklarmısınız
Çözüldü #6
Formunuzda ki alt forma sağ tıklayark özelliklerinden veri sekmesini açarsanız orada "alt alanları bağla" ve "üst alanları bağla" olarak iki alan göreceksiniz

Burada ki "üst alanları bağla" kısmına formunuzdaki açaılan kutu ismini ayarlarsanız alt formla olan ilişkisi sağlanmış olacaktır.

Ben açılır kutunuzun ismini "musteriler" olarak değiştirmiştim

Kolay gelsin.....
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task