AccessTr.neT
Web sayfasındaki Resime Tıklama - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Web sayfasındaki Resime Tıklama (/konu-web-sayfasindaki-resime-tiklama.html)

Sayfalar: 1 2

Web sayfasındaki Resime Tıklama - silka - 17/12/2010

Selamlar,saygıdeğer hocalarım.

şifreli bir web sayfasına burdan aldığım bir örnekten yararlanarak giriş yapabiliyorum. Fakat bir yerde takıldım. Aşağıda web sayfasının kodunu yazdım. burda arrow-red.gif'e tıklamam gerekiyor fakat WebBrowser1.Document.All("Grid_ctl02_Imagebutton1").Click kodunu yazdığımda hata veriyor. bunu nasıl yapabilirim başka bir yolu varmı. name kısmındakini de yazdığımda hata veriyor. .Submit ile de yaptım olmadı Img-cray

işte o alanın kaynak kodları
[html]<table class="DataGrid" cellspacing="0" cellpadding="4" rules="all" border="1" id="Grid" *****background-color:White;border-color:#CC9966;border-width:1px;border-style:None;width:732px;border-collapse:collapse;">
<tr class="DataGridHeader" *****color:#FFFFCC;background-color:#990000;font-weight:bold;">
<td>&nbsp;</td><td>T.C. Kimlik No</td><td>Adres No</td><td>Adres Tipi</td>
</tr><tr class="DataGridItem" *****color:#330099;background-color:White;">
<td>
<input type="image" name="Grid$ctl02$Imagebutton1" id="Grid_ctl02_Imagebutton1" src="Images/arrow-red.gif" alt="Seç" *****border-width:0px;" />
</td><td>
<span>T.C.Kimlik Numarası var burada....</span>
</td><td>
<span>Adresin bağlı olduğu kod numarası burada...</span>
</td><td>
<span>IlIlceMerkeziAdresi</span>
</td>[/html]

Cvp: Web sayfası - silka - 17/12/2010

konu ile ilgili bilgisi olan yokmu?

Cvp: Web sayfası - alpeki99 - 17/12/2010

Yanlış soru ne yazık ki. Konu ile ilgili bilgisi olan çok ancak Site Kuralları ile ilgili bilgisi olmayanda çok.

Cvp: Web sayfasındaki Resime Tıklama - ozanakkaya - 17/12/2010

WebBrowser1.Document.getElementById("Grid_ctl02_Imagebutton1").Click

kodunu deneyiniz

Cvp: Web sayfasındaki Resime Tıklama - silka - 20/12/2010

hocam ellerinize sağlık sorunum çözüldü.

Cvp: Web sayfasındaki Resime Tıklama - silka - 21/12/2010

fakat şimdide başka bir sorun çıktı. Mesela Adresin bağlı olduğu kod numarası 0 olduğu zaman adresleri göstermiyor. Kod numarası 0 olduğu zaman uyarı mesajı vermesini istiyorum. bunun için nasıl bir kod yazabilirim. Adresin bağlı olduğu kod numarasına karşılık gelen id veya name'i bulamadım bulsam belki if komutu ile yapabilirim. ama sizlerde mutlaka başka bir çözüm yolu vardır
Yazmış olduğum kodlar aşağıdaki şekilde..

Private Sub Komut87_Click()
WebBrowser1.Document.getElementById("Grid_ctl02_Imagebutton1").Click
End Sub

Private Sub Komut96_Click()
Me.MAH.Value = WebBrowser1.Document.All("ctlAddressInformation_ctlMahalle").innerText
Me.SOKAK.Value = WebBrowser1.Document.All("ctlAddressInformation_ctlCsbm").innerText
Me.DIS.Value = WebBrowser1.Document.All("ctlAddressInformation_ctlDisKapiNo").innerText
Me.IC.Value = WebBrowser1.Document.All("ctlAddressInformation_ctlIcKapiNo").innerText
End Sub