AccessTr.neT
İki farklı liste kutusundan seçilen verileri birleştirerek tabloya kayıt olarak ekleme - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: İki farklı liste kutusundan seçilen verileri birleştirerek tabloya kayıt olarak ekleme (/konu-iki-farkli-liste-kutusundan-secilen-verileri-birlestirerek-tabloya-kayit-olarak-ekleme.html)

Sayfalar: 1 2

İki farklı liste kutusundan seçilen verileri birleştirerek tabloya kayıt olarak ekleme - mahirozcan - 25/11/2010

Arkadaşlar sizden ricam ekte gönderdiğim örnek soruya ilişkin bir çözüm.

Benzer bir soruyu daha önce siteye sormuş ve cevabını almıştım. Ancak o soru; tek bir liste kutusundaki seçilen veriyi herhangi bir tabloya eklemekti. Burada ise; iki farklı liste kutusundan seçilen çoklu seçimleri alt forma birleştirerek kayıt olarak eklemesi.

İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

Cvp: İki farklı liste kutusundan seçilen verileri birleştirerek tabloya kayıt olarak ekleme - mahirozcan - 25/11/2010

[Resim: 2wp2j9e.jpg][/img]

soru için örnek resim

Cvp: İki farklı liste kutusundan seçilen verileri birleştirerek tabloya kayıt olarak ekleme - mahirozcan - 05/12/2010

Sayın Editörler;

Soruya uzun zamandır cevap alamadım. Listeden kaldırabilirsiniz. Teşekkürler.

Cvp: İki farklı liste kutusundan seçilen verileri birleştirerek tabloya kayıt olarak ekleme - Seruz - 06/12/2010

sn. mahirozcan,

Çok soru geldiğinde bazen böyle gözden kaçma veya geç cevap verme durumları olabiliyor.
Anladığım kadarıyla sizin için ekteki örneği yaptım.

Private Sub Komut8_Click()
Dim RS As ADODB.Recordset
Dim strSQL As String
Dim Numune_ID, Deney_ID

'-----------------------------------------------------------------------
' Kayıt İşlemleri
strSQL = "Select * From Deneyler"
Set RS = New ADODB.Recordset
RS.Open strSQL, CurrentProject.Connection, adOpenKeyset, adLockOptimistic

For Each Numune_ID In Me.Liste_Numuneler.ItemsSelected
RS.AddNew
RS("Lab No") = Me.Liste_Numuneler.Column(0, Numune_ID)
RS("Numune No") = Me.Liste_Numuneler.Column(1, Numune_ID)

For Each Deney_ID In Me.Liste_Deneyler.ItemsSelected
Select Case Me.Liste_Deneyler.Column(0, Deney_ID)
Case "pH"
RS("pH") = True
Case "EC"
RS("EC") = True
Case "Tuz"
RS("Tuz") = True
Case "Sıcaklık"
RS("Sıcaklık") = True
Case "Oksijen"
RS("Oksijen") = True
End Select
Next Deney_ID

RS.Update
Me.Liste_Numuneler.Selected(Numune_ID) = False
Next Numune_ID

RS.Close
Me.Numuneler.Requery

End Sub

Notlar:
* Tablo alan adlarında boşluk kullanmayın. Örneğin; "Lab No" değil "LabNo" veya "Lab_No" kullanın.
* Formlardaki kontrollerin isimlerini anlaşılır yapın. Örneğin; Liste0 yerine Liste_Numuneler kullanın.

Cvp: İki farklı liste kutusundan seçilen verileri birleştirerek tabloya kayıt olarak ekleme - mahirozcan - 07/12/2010

Sayın Seruz;

İlginize teşekkürler.İstediğim gibi çaışıyor. Bana kendi programıma uyarlamak kaldı.

Saygılarımla

Cvp: İki farklı liste kutusundan seçilen verileri birleştirerek tabloya kayıt olarak ekleme - Seruz - 07/12/2010

Rica ediyorum, çalışma mantığını anlarsanız rahatlıkla kendi programınıza uyarlayabilirsiniz.
Bir sorun olursa, biz buradayız.