AccessTr.neT
Sorguda Boş olan değerlerin sütünları görünmemesi için ne yapabilirim? - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: AccessTr.neT Genel (https://accesstr.net/forum-accesstr-net-genel.html)
+--- Forum: Çöp Kutusu (https://accesstr.net/forum-cop-kutusu.html)
+--- Konu Başlığı: Sorguda Boş olan değerlerin sütünları görünmemesi için ne yapabilirim? (/konu-sorguda-bos-olan-degerlerin-sutunlari-gorunmemesi-icin-ne-yapabilirim.html)

Sorguda Boş olan değerlerin sütünları görünmemesi için ne yapabilirim? - iozcan - 09/10/2010

[Resim: 53wnjl.jpg]

Sorum ise şu, Tablonun üzerinden sorgu oluşturdum. Ölçüt olarak da [Ürün Kodunu girin:] yazdım. Sorguyu açarken ürün kodunu istiyor buraya kadar tamam. ürün kodunu girdikten sonra ürünün içindeki hammaddeler geliyor ekrana.Bunlardan 0 olanlar var. bu sıfır olanların sorgu ekranında görünmemesi için ne yapabiliriz ? Sonrasında rapora döküm olacağı için görüntü kalabalığı yaratmasın diye düşündüm. Resim ektedir. İsteyene Dosyayı da gönderebilirim. (ama dosyayı buraya atınca düzeltip koyuyorsunuz hazırcılık gibi oluyor 2 dakika anlatıverin ben yapabilirim sanırım Img-grin) )

Benremix,Seruz,Sledgeab ve CELOYCE ustalarıma yardımları için şimdiden teşekkürler.

İyi çalışmalar.

İbrahim Niyazi ÖZCAN
Güçter Tekstil Nakl.Tur.San.Tic.Ltd. ŞTi.

Cvp: Sorguda Boş olan değerlerin sütünları görünmemesi için ne yapabilirim? - Coskun0559 - 09/10/2010

sorgu ekranındaki alanın ölçüt kısmına;

>0

yazarmısınız.Sorgulamada değeri sıfırdan büyük olan kayıtları gösterecektir.

Cvp: Sorguda Boş olan değerlerin sütünları görünmemesi için ne yapabilirim? - ercansahin - 09/10/2010

(09/10/2010, 11:29)iozcan yazdı: Benremix,Seruz,Sledgeab ve CELOYCE ustalarıma yardımları için şimdiden teşekkürler.

Bu arkadaşlardan başkasının yardım etmesi ihtimali yok sanırım.Img-grin İyi öyleyse biz seyrederiz, ne yapalım.Img-grin

Cvp: Sorguda Boş olan değerlerin sütünları görünmemesi için ne yapabilirim? - estapan - 09/10/2010

(09/10/2010, 11:37)coskun_cakal yazdı: sorgu ekranındaki alanın ölçüt kısmına;

>0

yazarmısınız.Sorgulamada değeri sıfırdan büyük olan kayıtları gösterecektir.

Sanırım satır değil sütün gizlemeyi kasdediyor...
Eğer verilerdeki boş satırlar içinse coskun_cakal'ın belirttiği gibi ölçüt alanına >0 yazmanız yeterli
sütünları gizlemek için "Sütünları Gizle" fonksiyonunu kullanmanız lazım.

Cvp: Sorguda Boş olan değerlerin sütünları görünmemesi için ne yapabilirim? - Seruz - 15/10/2010

Sn. iozcan, son durum nedir, sorununuzu çözebildiniz mi?

Gerçi epey zaman geçmiş ama ben yine de yorumumu yazayım.

Gördüğüm kadarıyla çapraz sorgu kullanıyorsunuz,
bu durumda çapraz sorguda zaten kullandığınız hammadde miktarı sütununun ölçüt alanına bir şey yazmayın,
sorguya yeni bir hammadde miktarı sütunu ekleyin, toplam alanına koşul'u seçin ve
ölçüt alanına >0 yazın.

Bu da olmazsa lütfen örnek dosya gönderin.

Cvp: Sorguda Boş olan değerlerin sütünları görünmemesi için ne yapabilirim? - benremix - 05/11/2010

Konu sahibi uzun süredir siteye girmediğinden ve konusunu takip etmediğin konu çöpe taşınmıştır.