AccessTr.neT
checkbox işaretleme kodu - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: checkbox işaretleme kodu (/konu-checkbox-isaretleme-kodu.html)

Sayfalar: 1 2 3 4

acces veri tabanından asp ile kayıt çekme, arama - mnkoglu - 04/10/2010

merhabalar;
ekteki Access veritabaında bulunan ilan tablosundaki email sutunundaki veriyi arayarak aynı satırdaki ID nımarasını verecek asp bir arama sayfası yapmak istiyorum ama beceremedim. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Cvp: checkbox işaretleme kodu - alpeki99 - 04/10/2010

O zaman bu form ile bilgiyi hangi dosyaya gönderiyorsanız orada değeri kontrol ettirip işlem yaptırmalısınız.

Formun "action" ile gittiği hedef dosyada gelen değeri okuyup ona göre kayıt yapmalısınız. Diyelim ki action="hedef_dosya.asp" olsun. hedef_dosya.asp dosyasında Formdan gelen name="aktif" olan değeri okuyup ona göre kayıt yapacaksınız.

Formda name = "aktif" yazarsanız tabloya herhangi bir kayıt işlemi yapmaz.

Cvp: acces veri tabanından asp ile kayıt çekme, arama - alpeki99 - 04/10/2010

Sayın mnkoglu,

Site Kuralları gereği mevcut bir konunuz var iken yeni bir konu açmamalısınız. Konuları birleştiriyorum lütfen daha özenli olmaya dikkat edelim.

Cvp: checkbox işaretleme kodu - mnkoglu - 04/10/2010

(04/10/2010, 15:06)alpeki99 yazdı: O zaman bu form ile bilgiyi hangi dosyaya gönderiyorsanız orada değeri kontrol ettirip işlem yaptırmalısınız.

Formun "action" ile gittiği hedef dosyada gelen değeri okuyup ona göre kayıt yapmalısınız. Diyelim ki action="hedef_dosya.asp" olsun. hedef_dosya.asp dosyasında Formdan gelen name="aktif" olan değeri okuyup ona göre kayıt yapacaksınız.

Formda name = "aktif" yazarsanız tabloya herhangi bir kayıt işlemi yapmaz.

selam alpeki99 hocam;
söylediklerinize göre ben formdaki kodu aşağıdaki gibi yaptım..
<TR>
<TD height=25>Aktifleşsinmi?</TD>
<TD height=25><B>:</B></TD>
<TD height=25>
<SELECT name=aktif *****width:50">
<OPTION value="-1" salected>evet</OPTION>
<OPTION value="0">hayır</OPTION>
</SELECT>

şeklinde değiştirdim. hedef dosyada ise kayıt yaparken şu şekilde halihazırda kodlar mevcut.

Conn.Close:Set Conn=Nothing:Response.End
Case "personal"
hata=""
bulundugu_kat=Trim(restore(Request.Form("bulundugu_kat"))):email=Trim(restore(Request.Form("email")))
isitma=Trim(restore(Request.Form("isitma"))):tel=Trim(restore(Request.Form("tel"))):aktif=Trim(restore(Request.Form("aktif")))

If id=1 Then
If hata = "" Then
Conn.Execute("INSERT INTO ilan" &_
"(bulunduğu_kat,isitma,tel,email,aktif) VALUES (" &_
'"&bulundugu_kat&"','"&isitma&"','"&tel&"','"&email&"','"&aktif&"')")%><script>

ama sorun çözülmedi?

Cvp: checkbox işaretleme kodu - alpeki99 - 04/10/2010

Kodlarınızın olduğu iki dosyayı eklerseniz daha iyi yardımcı olmaya çalışırım. VT bilgilerini vs. temizleyin sadece gerekli dosyalarınızı gönderin.

Cvp: checkbox işaretleme kodu - mnkoglu - 04/10/2010

hocam foruma ekleri ekleyemedim. sanırım cevaplarda ek olmuyor. bende dosyaları aşağıdaki linke ekledim.

[xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx]