AccessTr.neT
Sürekli Formdaki Kritere Göre Liste Kutusuna Veri Aktarımı - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Sürekli Formdaki Kritere Göre Liste Kutusuna Veri Aktarımı (/konu-surekli-formdaki-kritere-gore-liste-kutusuna-veri-aktarimi.html)

Sayfalar: 1 2

Sürekli Formdaki Kritere Göre Liste Kutusuna Veri Aktarımı - mmert06 - 29/12/2018

Merhaba. Ekteki veritabanı dosyasında frm_evrakkayıt isimli sürekli formda Gelen/Giden Kısım isimli alanda "İdari İşler Kısmı" seçili satırları frm_idariisler formundaki Liste1454 e aktarmak ve aktarılan satırları frm_evrakkayıt formundaki klasor no. alanına göre frm_idairisler formundaki Liste1441 isimli liste kutusundaki klasör adlarına göre gruplandırmak ve bu klasör adlarına tıklandığında Liste1454 te klasörlere ait evrakların gözükmesini istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim?

Cvp: Sürekli Formdaki Kritere Göre Liste Kutusuna Veri Aktarımı - notrino - 29/12/2018

(29/12/2018, 16:55)mmert06 yazdı: Merhaba. Ekteki veritabanı dosyasında frm_evrakkayıt isimli sürekli formda Gelen/Giden Kısım isimli alanda "İdari İşler Kısmı" seçili satırları frm_idariisler formundaki Liste1454 e aktarmak ve aktarılan satırları frm_evrakkayıt formundaki klasor no. alanına göre frm_idairisler formundaki Liste1441 isimli liste kutusundaki klasör adlarına göre gruplandırmak ve bu klasör adlarına tıklandığında Liste1454 te klasörlere ait evrakların gözükmesini istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim?

Şahsen talebinizi anlamakta zorlandım. Yani anlayamadım..

Cvp: Sürekli Formdaki Kritere Göre Liste Kutusuna Veri Aktarımı - mmert06 - 29/12/2018

Sayın @notrino, yapmak istediğim şunlar:
1. frm_evrakkayıt formunda Gelen/Giden Kısım alanı İdari İşler Kısmı olan satırları süzüp frm_idarisler formundaki sağ altta yer alan liste kutusuna aktarmak,
2. frm_evrakkayıt formunda Gelen/Giden Kısım alanı İdari İşler Kısmı olan satırların klasor_no alanı ile frm_idariisler formunda sol altta bulunan liste kutusundaki klasor_no alanı arasında ilişki kurmak suretiyle , soldaki liste kutusunda örneğin 1 numaralı klasör seçildiğinde sağdaki liste kutusunda o klasöre ait evrakların listelenmesini sağlamak istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir

Cvp: Sürekli Formdaki Kritere Göre Liste Kutusuna Veri Aktarımı - notrino - 29/12/2018

(29/12/2018, 19:30)mmert06 yazdı: Sayın @notrino, yapmak istediğim şunlar:
1. frm_evrakkayıt formunda Gelen/Giden Kısım alanı İdari İşler Kısmı olan satırları süzüp frm_idarisler formundaki sağ altta yer alan liste kutusuna aktarmak,
2. frm_evrakkayıt formunda Gelen/Giden Kısım alanı İdari İşler Kısmı olan satırların klasor_no alanı ile frm_idariisler formunda sol altta bulunan liste kutusundaki klasor_no alanı arasında ilişki kurmak suretiyle , soldaki liste kutusunda örneğin 1 numaralı klasör seçildiğinde sağdaki liste kutusunda o klasöre ait evrakların listelenmesini sağlamak istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir

Demek istediğinizi anladım, ancak şahsi incelememe göre veri tabanı mantığına ters bir çok durum var. Çok fazla tekrarlayan veriniz var. Belki ustalar daha farklı bakarlar, benim mantığıma ters bir yapısı olduğundan karışmayayım diyorum açıkçası. Kolay gelsin.

Cvp: Sürekli Formdaki Kritere Göre Liste Kutusuna Veri Aktarımı - ozanakkaya - 29/12/2018

Sorunuzdan anladığım kadarıyla "frm_idariisler" isimli formdaki liste kutusunda düzenleme yapıldı.

Cvp: Sürekli Formdaki Kritere Göre Liste Kutusuna Veri Aktarımı - mmert06 - 29/12/2018

sayın @ozanakkaya liste kutusunda ne gibi bir düzenleme yapıldı ben göremedim