AccessTr.neT
Açılır Kutu İle Filtreleme Yapma - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Açılır Kutu İle Filtreleme Yapma (/konu-acilir-kutu-ile-filtreleme-yapma.html)

Sayfalar: 1 2

Açılır Kutu İle Filtreleme Yapma - caglayancerit - 28/07/2018

Merhaba değerli arkadaşlar;

Halk Eğitim Müdürlüğünde çalışıyorum. Usta öğreticilerin başvurularının alınması ve devamında puanlamanın yapılması ile ilgili bir program yaptım elimden geldiğince ancak bir konuda tıkandım kaldım. Programda 1 adet veriler tablosu var bütün veriler burada kaydediliyor. 1 Adet ise branslar tablosu var orda da brans listesi var.

Secim_yap adlı formumda ise branslar tablosundaki verileri barındıran 1 adet açılır kutu var. Bu açılır kutunun içindeki ilgili branşa tıklayınca veriler tablosundaki ilgili branşla eşleşen kaç tane başvuru var ise formda listelenmesini ve sadece getirilen branşa ait sol tarafta bulunan onay kutusunun otomatik işaretlenmesini istiyorum. Ancak bütün uğraşmama rağmen yapamadım. Bu konuda varsa yardımı olacak arkadaşların yardımlarını bekliyorum. uygulama ekte gönderdim. Şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar...

[Resim: do.php?imgf=153278337522191.jpg]

Cvp: Açılır Kutu İle Filtreleme Yapma - ozanakkaya - 28/07/2018

Merhaba, konunuz Access Soruları ve Cevapları bölümüne taşınmıştır.

Uygulamanız üst sürüm olduğu için malesef açılmıyor. Uygulamanızı önceki sürümlere dönüştürerek tekrar eklerseniz inceleme imkanım olur.

Cvp: Açılır Kutu İle Filtreleme Yapma - caglayancerit - 28/07/2018

(28/07/2018, 17:52)ozanakkaya yazdı: Merhaba, konunuz Access Soruları ve Cevapları bölümüne taşınmıştır.

Uygulamanız üst sürüm olduğu için malesef açılmıyor. Uygulamanızı önceki sürümlere dönüştürerek tekrar eklerseniz inceleme imkanım olur.

Access dosyası önceki sürümlere dönüştürülmüştür. Tekrar bir bakabilirseniz çok memnun olurum.

Cvp: Açılır Kutu İle Filtreleme Yapma - mehmetdemiral - 29/07/2018

Şu biçimi işinizi görüyor mu yoksa açıldığında tüm kayıtlar görülsün mü istiyorsunuz?

Cvp: Açılır Kutu İle Filtreleme Yapma - caglayancerit - 29/07/2018

(29/07/2018, 02:58)mehmetdemiral yazdı: Şu biçimi işinizi görüyor mu yoksa açıldığında tüm kayıtlar görülsün mü istiyorsunuz?

Sayın hocam elinize sağlık çok teşekkür ederim istediğim tam bu şekildeydi birinci kısmını çözdük. İkinci kısmında ise açılır liste ile getirilen kayıtların sol tarafındaki onay kutularını tek tek onaylamam gerekiyor. Bu gelen kayıtların onay kutularının işaretli gelmesini nasıl sağlayabiliriz. raporlar bölümünde sadece onaylı olan kayıtları listeleniyor. Dolayısıyla kayıt bazı alanlarda çok fazla olduğunda tek tek true yaptığım zaman zaman kaybına neden oluyor.

Cvp: Açılır Kutu İle Filtreleme Yapma - ozanakkaya - 29/07/2018

Forma onay kutusu ekledim, açılankutudan seçim yaptıktan sonra onay kutusunu işaretleyin.