AccessTr.neT
Sorgulama Yapmıyor - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Sorgulama Yapmıyor (/konu-sorgulama-yapmiyor.html)

Sayfalar: 1 2

Sorgulama Yapmıyor - U.ALTUN - 24/02/2018

arkadaşlar hazırladığım sorgum çalışmıyor hatasını bir türlü bulamadım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden ilgilerinize teşekkür ederim kontrol için formu ekliyorum.

Cvp: Sorgulama Yapmıyor - ozanakkaya - 24/02/2018

Görebildiğim 2 sorun.

1-) Denetimlerin çıkıldığında olaylarında 

On Error Resume Next
Dim trz As Control
   For Each trz In Me.Form.Controls
   Select Case trz.ControlType
       Case acTextBox 'Bütün metin kutularını boşalt
           trz.Value = ""
         Case acComboBox 'bütün açılan kutuları boşalt
           trz.Value = ""
   End Select
Next

şeklinde kod var.

siz bul butonunu tıkladığınızda denetimden çıkıldığı için girilen veriler siliniyor. silindiği içinde sorgu ölçüt bulamıyor.

2-)

siparislistesi isimli form açıldığında olayında

Me.sipliste.RowSource = "SELECT sip_id,Sipno,Firmaadi,Adi,Soyadi,Satici,Siparis_Tarihi,Giris_Tarihi,Durum FROM Tbl_Siparisler WHERE ((Tbl_Siparisler.Sipno) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Sipno_ara_txt] & '*') AND ((Tbl_Siparisler.Firmaadi) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Firmaadi_ara_txt] & '*') AND ((Tbl_Siparisler.Adi) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Adi_ara_txt] & '*') AND ((Tbl_Siparisler.Soyadi) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Soyadi_ara_txt] & '*') AND ((Tbl_Siparisler.Satici) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Satici_ara_txt] & '*') AND ((Tbl_Siparisler.Siparis_Tarihi) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Siparis_Tarihi_ara_txt] & '*') AND ((Tbl_Siparisler.Giris_Tarihi) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Giris_Tarihi_ara_txt] & '*')AND ((Tbl_Siparisler.Durum) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Durum_ara_txt] & '*') ;"
Me.sipliste.RowSource = "Tbl_Siparisler"

kodu var. Bu kod ile liste kutusunun satırkaynağı önce sorgu oluyor, yine rowsource olduğu için satır kaynağı tablo oluyor. Tabloda ölçüt yok.

Cvp: Sorgulama Yapmıyor - U.ALTUN - 24/02/2018

ozan hoca düzenle yaptım düzeldi yalnız kendi kullandığım vt. aktarınca hata devam ediyor ne yapmam gerekiyor eğer kullandım vt. isterseniz size mail olarak yollayabilirim.

Cvp: Sorgulama Yapmıyor - ozanakkaya - 25/02/2018

Veritabanınızı eklemenize bence gerek yok. Bu örnek çalışıyorsa kendi örneğinizdeki hatayı bulmaya çalışın.

Cvp: Sorgulama Yapmıyor - U.ALTUN - 26/02/2018

ozan hocam tekrar kontrol ettim benim gözümle yine bir hata bulamadım örnekteki formları kullandığım vt. kopyaladım fakat değişen bir şey olmadı ne yapmam gerekiyor  fikirlerinizi bekliyorum.

Cvp: Sorgulama Yapmıyor - ozanakkaya - 26/02/2018

Sorunun bir çok sebebi olabilir, trz değişkenin isminden kıl kapmış olabilir. Dosyanızı yükleyin inceleyelim.