AccessTr.neT
Anahtar Performans Göstergeleri (KPI) - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Anahtar Performans Göstergeleri (KPI) (/konu-anahtar-performans-gostergeleri-kpi.html)

Sayfalar: 1 2

Anahtar Performans Göstergeleri (KPI) - ertans - 09/01/2017

Arkadaşlar merhaba, projemde girişi yapılan arızaların belirli bir süre giderilmemesi durumunda (0-3 gün yeşil,  3-6 gün sarı, 6 dan fazla kırmızı ) renkli göstergeler ile (KPI) işaretlenmesini (örnek resimdeki gibi) nasıl sağlaya bilirim. Yardımlarını bekliyorum iyi çalışmalar dilerim.

[Resim: do.php?imgf=148395006674851.jpg]

Cvp: Anahtar Performans Göstergeleri (KPI) - atoz112 - 09/01/2017

sayın ertans,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
(eğer doğru anladıysam),
hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Anahtar Performans Göstergeleri (KPI) - ertans - 10/01/2017

Sayın atoz122, çalışmama önemli bir katkı oldu. Değerli zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkür ederim.Yaptığınız çalışmayı bende diğer alt formlara uygulamak istedim fakat olmadı. Nasıl yaptığınız konsunda kısa açıklama yapabilir misiniz lütfen.
Saygılarımla, iyi çalışmalar.

Cvp: Anahtar Performans Göstergeleri (KPI) - atoz112 - 10/01/2017

sayın ertans,

EK'te;
BEKLEYEN ARAÇ ARIZA durumuna göre de hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOT 1
sonucu görmek için,ilgili tablodaki SBT ARIZA yazılı 4.kaydın verisi ARAÇ ARIZA olarak değiştirilmiştir.siz,tekrar eski değerini yazmayı unutmayınız.

NOT 2
anlatım talebiniz için,şu an itibarı ile zaman bulamadığımdan dolayı özür dilerim fakat bunu belki imkan dahilinde daha sonra gerçekleştirmeyi uygun görmekteyim.çünkü;ilgili formlarda bazı harici ayarları ve düzeltmeleri de yapmak zorundasınız.bunların anlatımı teferruatlı olacaktır.

Cvp: Anahtar Performans Göstergeleri (KPI) - ertans - 11/01/2017

Sayın atoz112, gönderdiğiniz örnekteki Araç ve SBT bekleyen arızalar formlarındaki "Yeni" satırını göstermek istemiyorum nasıl yapabilirirm.
Yardımlarınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

[Resim: do.php?imgf=148412917223451.jpg]

Cvp: Anahtar Performans Göstergeleri (KPI) - atoz112 - 11/01/2017

sayın ertans,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

son eklenen örnek üzerinden ben de naçizane bahsini yapacaktım,bu satıra gerek olmadığını ve görseldeki gibi harici bir satır daha mevcut oluştuğunu ve bunu iptal etmenizi önerecektim fakat sanırım yoğunluktan size iletmek üzere notumu almama rağmen unuttum.hatırlattığınız için teşekkür ederim.

bu işlemi gerçekleştirmeniz için,yapmanız gereken sadece şu:

srg_arc_bekleyen alt formu ile srg_sbt_bekleyen alt formu adlı alt formları Tasarım olarak açtıktan sonra,ÖZELLİKLER - VERİ sekmesindeki EKLEME İZNİ satırını HAYIR olarak değiştirerek kullanmayı deneyiniz.