AccessTr.neT
Access Baglanti Sorunu - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Access Baglanti Sorunu (/konu-access-baglanti-sorunu.html)

Sayfalar: 1 2

Access Baglanti Sorunu - nordsee - 30/08/2010

Selam arkadaslar ben accesste yazilmis bir program kullaniyorum,fatura stok vs icin programda calisirken bir hata soyle bir hata aliyorum databanka ulasilamiyor network baglantisi kesildi diye birsey program ag uzerinden calisiyor 3pc birde server var yardimci olabiilirseniz cok sevinirim.

Cvp: Access Baglanti Sorunu - benremix - 30/08/2010

Sn nordsee öncelikle sitemize hoşgeldiniz. Sorunuzu biraz daha açmalısınız. Bu şekilde yardımcı olamayız. Ne hatası alıyorsunuz. Hata resmini gönderebilirsiniz. Saygılar...

Cvp: Access Baglanti Sorunu - nordsee - 30/08/2010

(30/08/2010, 11:10)benremix yazdı: Sn nordsee öncelikle sitemize hoşgeldiniz. Sorunuzu biraz daha açmalısınız. Bu şekilde yardımcı olamayız. Ne hatası alıyorsunuz. Hata resmini gönderebilirsiniz. Saygılar...

ilginize tesekkurler abi surekli olmuyor bazen hic olmuyor o yuzden ekran goruntusuu su an icin yollayamiyorum .program almanca oldugu icin turkceye su sekilde cevirebilirim databanka ulasilamiyor ag baglantisi kesildi programi kapatip tekrar acin yaziyor.

Cvp: Access Baglanti Sorunu - benremix - 30/08/2010

Arasıra oluyorsa sizin ağ bağlantılarında sorun olabilir. Programdan olduğunu sanmıyorum. Bakalım diğer arkadaşlar ne diyecek. Saygılar...

Cvp: Access Baglanti Sorunu - Kur@l - 30/08/2010

Zaman zaman aynı sıkıntıyla bende karşılaşırdım. Nedeni ise ya server bilgisayarın kapanması (En azından ağ bağlantısının kopması) yada istemci (client) bilgisayarın ağ bağlantısında sıkıntısı vardır. O anda açık olan tablolarda bilgiler görünmez.
Ağ bağlantılarınızı kontrol edin, ip çakışması olan bilgisayarlar vardır bunun için ip adreslerini belli bir sistematik ile kendiniz belirleyin. Eğer kablo ile bağlantınız varsa, kablonuzu ve bağlantı yerlerini kontrol edin. Kablosuz bağlantınız varsa o zamanda anteninizi güçlendirebilirsiniz.
Kolay Gelsin.

Cvp: Access Baglanti Sorunu - nordsee - 30/08/2010

(30/08/2010, 11:31)Kur@l yazdı: Zaman zaman aynı sıkıntıyla bende karşılaşırdım. Nedeni ise ya server bilgisayarın kapanması (En azından ağ bağlantısının kopması) yada istemci (client) bilgisayarın ağ bağlantısında sıkıntısı vardır. O anda açık olan tablolarda bilgiler görünmez.
Ağ bağlantılarınızı kontrol edin, ip çakışması olan bilgisayarlar vardır bunun için ip adreslerini belli bir sistematik ile kendiniz belirleyin. Eğer kablo ile bağlantınız varsa, kablonuzu ve bağlantı yerlerini kontrol edin. Kablosuz bağlantınız varsa o zamanda anteninizi güçlendirebilirsiniz.
Kolay Gelsin.

tesekkuer ederim ilgine kablolari degistirdim sorunun onda oldugunu sanmiorum ip cakismasi olup olmadigini nasil anlayabilirim