AccessTr.neT
Açılan Kutudan Seçilen değerin, Tabloya Farklı Atılması - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Açılan Kutudan Seçilen değerin, Tabloya Farklı Atılması (/konu-acilan-kutudan-secilen-degerin-tabloya-farkli-atilmasi.html)

Sayfalar: 1 2

Açılan Kutudan Seçilen değerin, Tabloya Farklı Atılması - yorum70 - 24/11/2013

İyi Pazarlar.

Son aşamalarına geldiğimiz mail takip programında, iki çözemediğm konu var.

1-Veri girilip, KONUSU açılan kutusundan seçilen değer, liste kutusunda farklı bir konu olarak gözüküyor, dolayısıyla tabloya(GIDENEVRAK) seçilen değilde, alakasız bir konu kayıt ediyor.

2-Kurum adı seçilip, çıkıldığı zaman sağda bulunan toplam sayı 1 artıyor, dolayısıyla tum bilgileri girip kaydet demeden +1 KAYIT ekliyor.

NOT: Her iki açılan kutuda listede yokken yordamı var.

ANAFORM=FGIDENEVRAK
KONU=TBLKONU
ANATABLO=GIDENEVRAK.

Tşk.

Cvp: Açılan Kutudan Seçilen değerin, Tabloya Farklı Atılması - yorum70 - 25/11/2013

Bu mevzuu da yardımcı olabilcek yok mu ? Sitenin eski halini çok özlüyorum.

Cvp: Açılan Kutudan Seçilen değerin, Tabloya Farklı Atılması - iscinar - 25/11/2013

(24/11/2013, 11:30)yorum70 yazdı: 1-Veri girilip, KONUSU açılan kutusundan seçilen değer, liste kutusunda farklı bir konu olarak gözüküyor, dolayısıyla tabloya(GIDENEVRAK) seçilen değilde, alakasız bir konu kayıt ediyor.

GIDENEVRAK isimli tabloya bakıp TBLKONU isimli tablodaki konu ID leri karşılaştırdığımda herhangi bir hataya rastlamadım.
Muhtemelen alakasız konu gördüğünüz sorgu hatalı oluşturulmuştur.
Kontrol etme imkanım olmadı çünkü sorgularınızda ifade tür uyuşmazlığı hatası alıyorum.

(24/11/2013, 11:30)yorum70 yazdı: 2-Kurum adı seçilip, çıkıldığı zaman sağda bulunan toplam sayı 1 artıyor, dolayısıyla tum bilgileri girip kaydet demeden +1 KAYIT ekliyor.

Sayının bir artması normaldir yeni bir kayıt eklemiş oluyorsunuz ve sayıya dahil ediliyor.
ADO kullanarak veya ekleme sorgusuyla ilişkisiz metin kutuları kullanarak kayıt işlemi yaparsanız sorununuz çözülebilir

(24/11/2013, 11:30)yorum70 yazdı: NOT: Her iki açılan kutuda listede yokken yordamı var.

Açılan kutunun listede yokken olayıyla GELYER ve KONU tabloların ekleme işlemi yapıyorsunuz.
Sorununuzla ilgili olay yok

Cvp: Açılan Kutudan Seçilen değerin, Tabloya Farklı Atılması - yorum70 - 25/11/2013

Sn.iscinar, ilginize teşekkür ederim.2 gündür deli etti beni bu sorun. Tablo alan türlerinin metin ve otomatik alan olmasından kaynaklandığını düşünüyorum, ancak çözemedim.

Cvp: Açılan Kutudan Seçilen değerin, Tabloya Farklı Atılması - iscinar - 25/11/2013

(25/11/2013, 23:02)yorum70 yazdı: Tablo alan türlerinin metin ve otomatik alan olmasından kaynaklandığını düşünüyorum,

Ozur Anlamadım Ozur

Ben anlatamadım, id alanlarını metinden otosayıya çevirdim sonuç bu oldu..Listede olmayan veri tabloya sıranoolarak aynını kaydediyor.Ancak liste kutusunda farklı gözüküyor...lİSteye tıklayınca, doğrusu gözüküyor.