AccessTr.neT
bitiş tarihi buldurma - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: bitiş tarihi buldurma (/konu-bitis-tarihi-buldurma.html)

Sayfalar: 1 2

bitiş tarihi buldurma - huseyinarslan - 14/01/2013

Merhaba Üyekayıt formundaki üyekayıt tarihine comboboxdan seçilen paketlerden birini eklemek istorum (örn 14.01.2013 tarihinde üye olan biri 3 aylık paket aldığında bitiş tarihi olarak 14.04.2013 bulacak) ve bitiş tarihini bugunun tarihinden çıkartarak kalan gün sayısını buldurmak istiyorum nasıl yapabilirim?

Cvp: bitiş tarihi buldurma - Coskun0559 - 14/01/2013

incelermisiniz.

Cvp: bitiş tarihi buldurma - huseyinarslan - 14/01/2013

çok teşekkür ederim yalnız bugunun tarihinden bitis tarihi nasıl çıkartıcaz ?

bugunun tarihinden bitiş tarihini çıkartığınız zaman (-) sonuç alırsınız.Siz üyelik bitiş tarihinden(Metin91) uyelik başlangıç tarihini çıkartmanız lazım ki bende örnekte öyle yaptım zaten.Siz kaydınızı yapın açılan kutudan üyelik paketini seçin ve deneme için programı kapatıp sistem tarihini değiştirin.Uygulamanızı yeniden açtığınızda kalan gün kısmında değişiklik olduğunu göreceksiniz.İsterseniz girilmiş bi kaydın üyelik başlangıç tarihini değiştirin kalan gün yine değişecektir.

Cvp: bitiş tarihi buldurma - huseyinarslan - 14/01/2013

Demek istediğiniz anladım fakat ben sürekli güncel olmasını istiyorum burda 2 tarih arsındaki farkı buluyo oda hep standart kalıyo benim demek istediğim sürekli(örneğin 14.01.2013 tarhinde kaydoldu 1 aylık paket satın aldı bitiş tarihini 13.02.2013 buldu buraya kadar hiç problem yok )örneğin bugun 18.02.2013 tarihi olsun bu tarihten bitis tarihini çıkartıp bana 5 gün kaldı demesini istiyorum.

syn huseyin arslan;
sürekli güncel olmasını istiyorum demişsin zaten öyle sen bugunun tarihine göre örnek üzerinde çalıştığın için sürekli sonuçlar 30-90-180-360 şeklinde değişecektir zaten.yani standart kaldığı felan yok.Denemek için sistem tarihini ileri bi tarihe al ve programını yeniden çalıştır bak bakalım aynı mı kalacak.Değiştiğini göreceksin.Eğer bugunün tarihine göre işlem yaptıracaksan 1-3-6-12 ay şeklindeki periyotlara göre neden hesaplatıyorsun.18.02.2013 tarihinden bitiş tarihini çıkartmasını istiyorsan eğer anladığım kadarıyla girilen bir kaydın üye kayıt tarihini manuel elle değiştireceksen uye başlangıç tarihi kutusunun güncelleştirme sonrası olayına;
Select Case uyelikpaketi.ListIndex
Case 0
Me.Metin91.Value = Me.uyebaslangictarihi + 30
Case 1
Me.Metin91.Value = Me.uyebaslangictarihi + 90
Case 2
Me.Metin91.Value = Me.uyebaslangictarihi + 180
Case 3
Me.Metin91.Value = Me.uyebaslangictarihi + 365
End Select
bu kodu yazman yeterli olacaktır.Ama benim anlamadığım üyenin "üyebaşlangıçtarihi" değişmez.Üyelik biter ve yeniden aktifleştirme yoluna gidersin.Bu şekilde yapmak istersende uygulamanın yapısını değiştirmemiz gerekir.